Piotr Krzystek: Gospodarczo Szczecin się rozwija, co widać po podatkach

Czytaj dalej
Fot. fot marek szawdyn/polska press
Ynona Husaim-Sobecka

Piotr Krzystek: Gospodarczo Szczecin się rozwija, co widać po podatkach

Ynona Husaim-Sobecka

Piotr Krzystek: Chętniej mówi się o tych inwestycjach, które są trudne, być może nawet opóźnione, a nie mówi się o tych, które zostały zrealizowane w terminie. A jest ich zdecydowana większość.

Spalarnia odpadów ma dwuletnie opóźnienie, przebudowa ulic 9 Maja i Jagiellońskiej zakończona po terminie, a dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 wciąż nie mogą korzystać z basenu. Co się dzieje z naszymi inwestycjami?

Sporo się dzieje w Szczecinie. Robimy bardzo dużo inwestycji, budżet na 2018 rok to ponad 400 projektów, jakaś część z nich jest rzeczywiście opóźniona. Oczywiście, chętniej mówi się o tych, które są trudne, być może nawet opóźnione, a nie mówi się o tych, które zostały zrealizowane w terminie, a jest ich zdecydowana większość. Wiadomo, że jak robimy przebudowę ulicy, to często pojawiają się kontrowersje, problemy z sieciami podziemnymi. Nie chcę tłumaczyć wykonawców czy inspektorów nadzoru, ale najważniejsze jest to, że je finalizujemy i koniec jest dobry, tak jak choćby w przypadku Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów, który od połowy grudnia ma pozwolenie na użytkowanie. To był bardzo ważny projekt dla miasta. Opóźniony nie z naszej winy, sprawę zawalił wykonawca. Od ręki dostaliśmy 30 mln złotych gwarancji bankowej ale też jesteśmy z nim w sporze sądowym. Cała inwestycja to ponad 700 mln zł, jest to jedna z najnowocześniejszych spalarni w Europie.

Niektórych inwestycji w ogóle nie udało się rozpocząć. O rok przesunięta modernizacja kąpielisk Dąbie i Dziewoklicz. Wiosną minionego roku miała rozpocząć się budowa torowiska na ul. Arkońskiej.

Jeśli chodzi o torowisko, to jesteśmy już po przetargu na wykonawcę. Został on ogłoszony, mimo iż nie mieliśmy jeszcze decyzji o unijnym dofinansowaniu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Ynona Husaim-Sobecka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.