Marek Weckwerth

Piesi wciąż giną na zebrach

Piesi i rowerzyści nie mają szans w starciu z rozpędzonym samochodem. Tak było wczoraj we wsi Cyprianka, gdzie kobieta prowadząca rower przez przejście Fot. Paweł Czarniak Piesi i rowerzyści nie mają szans w starciu z rozpędzonym samochodem. Tak było wczoraj we wsi Cyprianka, gdzie kobieta prowadząca rower przez przejście zginęła pod kołami autobusu.
Marek Weckwerth

Poprawiają się ogólne statystyki wypadków, ale nie te dotyczące niechronionych uczestników ruchu.

Mamy już jesień. Przynajmniej na naszych drogach, bo aura zdecydowanie przypomina tę porę roku, a i zmierzch zapada coraz wcześniej. Jest więc niebezpiecznie, a szczególnie zagrożeni są piesi i rowerzyści, czyli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Ostatni taki wypadek wydarzył się w poniedziałek rano w Cypriance (gm. Fabianki), gdzie pod kołami autobusu zginęła 60-letnia kobieta. Przechodziła na zebrach, prowadząc rower. Przyczynę tragedii bada policja pod nadzorem prokuratury. Kierowca był trzeźwy.

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jak mówią jej organizatorzy - resort infrastruktury oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - chodzi o wzrost świadomości ludzi w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze, co ma się przyczynić do spadku liczby wypadków drogowych i w konsekwencji liczby ofiar. Piesi i rowerzyści to nadal najbardziej narażona na utratę życia i zdrowia grupa użytkowników dróg

Więcej o kampanii w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.