Joanna Maraszek [email protected]

Pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Świnoujściu przyjmuje pierwszych gości

Joanna Maraszek [email protected]

Michał Jelonek, dyrektor projektu chwali powstały na dachu basen z iluzją łączenia wody z Bałtykiem. Basen jest już otwarty i dostępny dla gości hotelowych.

Radisson Blu Resort, Świnoujście to 340 luksusowych pokoi i apartamentów z widokiem na morze, restauracje, bary i kawiarnia widokowa na ostatnim piętrze, klub muzyczny ze strefą gier, siłownia, fitness, SPA & Wellness oraz aquapark.

W kompleksie znajdzie się największe centrum konferencyjne na wybrzeżu mogące pomieścić 1 tys. osób. Dni do otwarcia hotelu odliczała niejedna osoba, chcąca spędzić tu urlop. Dziś Radisson Blu Resort przyjął w swe progi pierwszych gości. Nam udało się zobaczyć wnętrze jeszcze przed otwarciem. Jedną z największych i najbardziej ekskluzywnych atrakcji jest taras na dachu.

Znajduje się tam basen z iluzją nieskończoności z barem, sauną, jacuzzi, strefą relaksu i niezwykłym widokiem na morze.

- Jest to basen rekreacyjny, który ma dodatkową funkcję baru - wyjaśnia Michał Jelonek, dyrektor projektu. - W wodzie znajdują się stołki barowe i leżanka z hydromasażem. Wypoczywając w upalne dni, można zamawiać drinki nie wychodząc z basenu. Woda w nim jest podgrzewana, więc goście będą mogli korzystać z basenu na dachu w każdą pogodę. Na dachu znajduje się także oddzielne jacuzzi oraz sauna.

Niemałe wrażenie robi także taras widokowy z przeszkloną podłogą. Znajduje się na wysokości ok. 50 metrów. To atrakcja dla odważnych, bo wchodząc na taras, widać 14 kondygnacji znajdujących się pod nim.

Cały hotel zaprojektowany i urządzony jest w klimacie nadmorskim. Projektanci inspirowali się ekosystemem morskim i jego płynnymi kształtami.

-Postawiliśmy nie tylko na rodzimych architektów, ale również dostawców. Ponad 80 proc. wyposażenia pokoi pochodzi z Polski i są one kwintesencją nowoczesnej elegancji połączonej ze stylem organicznym - mówi Renata Sobczyńska, dyrektor ds. komunikacji Radisson Blu Resort, Świnoujście.

Powierzchnia pokoi rozpoczyna się od 25 m kw., a największy apartament z panoramicznym widokiem na morze z 12. piętra i salonem kąpielowym ma aż 100 m kw.

- Radisson Blu Resort Świnoujście jest pierwszym 5-gwiazdkowy hotelem w Polsce zbudowanym zgodnie z międzynarodową certyfikacją ekologiczną Leadership in Energy and Environmental Design - mówi Renata Sobczyńska.

Hotel jest częścią kompleksu Baltic Park Molo, w którego skład wchodzą także osadzone na wspólnej podstawie dwa hotele 5-gwiazdkowe o zróżnicowanej wysokości 30 m i 47 m. Atrakcją kompleksu będzie aquapark z pierwszą w Polsce sztuczną falą do surfingu. W całym zespole znajduje się niemal 600 pokoi i apartamentów z widokiem na morze. W otaczającej zespół przestrzeni powstaną fontanny multimedialne uatrakcyjniające promenadę oraz centrum sportowe z kortami i boiskami. Dla zmotoryzowanych przewidziano ponad 200 miejsc parkingowych podziemnych i naziemnych.

Joanna Maraszek [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.