Pierwsza w Szczecinie sygnalizacja dla "smartfonowych zombie"

Czytaj dalej
Fot. Fot. Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński

Pierwsza w Szczecinie sygnalizacja dla "smartfonowych zombie"

Marek Jaszczyński

Nos w komórce i nie wiedzą, co się dzieje dookoła. To „smartfonowe zombie” - pod tym określeniem kryją się osoby, które namiętnie korzystają z telefonów. Z myślą o nich ma powstać specjalna sygnalizacja w centrum.

- Mamy w planach wykonanie specjalnej sygnalizacji na skrzyżowaniu koło CH Galaxy - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Powstanie w najbliższych tygodniach.

To sygnalizacja z myślą o „smartfonowych zombie”, czyli osobach, które poruszając się po mieście, nie patrzą pod nogi, tylko w ekran telefonu, i znienacka mogą wejść na jezdnię.

Najczęstszy pomysł to przenieść sygnalizację w zasięg ich wzroku, czyli na chodnik i jezdnię. Pomysł nie jest nowy, bo podobne przejścia istnieją w Polsce i na świecie. Znajdziemy je w Swarzędzu, Ostrowie Wielkopolskim, w niemieckim Augsburgu i w holenderskim Bodegraven.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.