Grzegorz Kostka

PGNiG Superliga kobiet będzie w pełni zawodowa. Jak poradzi sobie w niej JKS Jarosław?

Tak JKS Jarosław świętował powrót do ekstraklasy. Fot. Grzegorz Kostka Tak JKS Jarosław świętował powrót do ekstraklasy.
Grzegorz Kostka

Piłkarki ręczne z Jarosławia wracają do krajowej elity, gdzie ostatni raz występowały w 2002 roku. 17 lat zmieniło nieco najwyższą ligę w Polsce. Teraz to zawodowa PGNiG Superliga i zupełnie nowa rzeczywistość.

Kobieca liga będzie po raz pierwszy w historii zawodowa.

- To historyczny moment! - mówi prezes Superligi sp. z o.o., Marek Janicki. - Przez ostatnie kilka miesięcy wykonaliśmy z klubami ogrom pracy. Kluby przekształciły się w spółki, przeprowadziliśmy pełne postępowanie licencyjne, zorganizowaliśmy rozgrywki, podpisaliśmy nowe umowy sponsorskie, stworzyliśmy nowoczesną identyfikację wizualną, pracujemy nad nową stroną internetową, przeszkoliliśmy kluby z zakresu organizacji i marketingu. A to dopiero początek. Naszym celem jest systematyczne podnoszenie poziomu sportowego oraz by w ciągu kilku lat PGNiG Superliga kobiet stała się najlepszą żeńską ligą sportową w Polsce.

W tekście przeczytasz m.in.:

"„Czarno-niebieski” team w imponującym stylu wywalczył awans. Działacze SPR JKS dwoili się i troili, by zwycięstwo w lidze można było należycie skonsumować."

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Kostka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.