Marek Jaszczyński

Pasażerowie mają 5 minut na przesiadkę

Pasażerowie mają 5 minut na przesiadkę
Marek Jaszczyński

Kropla drąży skałę, a interwencja pasażerów i czytelników „Głosu” przynosi efekt w postaci poprawy skomunikowania na pętli.

To dobra wiadomość dla pasażerów.

- Na wniosek pasażerów wprowadzone zostało skomunikowanie linii tramwajowej 6 z liniami autobusowymi 58 i 102 przejeżdżającymi przez pętlę Gocław - mówi Szymon Wasilewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

- Planowany czas na przesiadkę: do 5 minut. Maksymalne opóźnienie odjazdu tramwaju wynosi 1 minutę.

O tym jak bardzo jest to potrzebna zmiana nie trzeba przekonywać naszych Czytelników, którzy zgłosili problem. „Głos” w maju tego roku opisał perypetię pasażerów na pętli Gocław. Autobus linii 102 z Polic dojeżdżał do pętli. - Niestety pasażerowie nie zdążyli się przesiąść, bo tramwaj odjechał. Jak tak można, przecież przesiadka powinna być skomunikowana - uważa pani Elżbieta, która skontaktowała się z redakcją. Bez „szóstki” nie da rady dojechać do centrum, a czekanie na następny kurs oznacza stratę kilkunastu minut. Gdy ktoś spieszy się dworzec PKP może spóźnić się na pociąg.

Zdaniem pani Elżbiety często dochodzi do takich sytuacji jak opisana. - Jeżeli motorniczy widzi, że podjechał autobus to 30 sekund go nie zbawi - mówiła Czytelniczka.

Pani Ela podaje też pozytywny przykład. - Kierowcy autobusu linii 102 wyjeżdżając z pętli a widząc, że przyjechał tramwaj potrafią zaczekać na pasażerów - opowiada czytelniczka.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego poinformował wówczas redakcję, że linie 102 i 6 są skomunikowane są na przystanku Gocław w taki sposób, że rozkładowy przyjazd linii 102 następuje przed odjazdem linii 6.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.