Parkometry pozostaną czynne i nie będą podpowiadać, gdzie nie płacić

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Parkometry pozostaną czynne i nie będą podpowiadać, gdzie nie płacić

Mariusz Parkitny

Pół roku od przełomowego wyroku sądu część kierowców nadal nie wie, gdzie może parkować za darmo w strefie płatnego postoju. Urzędnicy nie mają zamiaru im tego podpowiadać. - Media o tym pisały szeroko - tłumaczą. A wśród zmotoryzowanych pęcznieją spiskowe teorie.

Pod koniec ubiegłego roku sąd uznał, że tabliczka z informacją o początku strefy płatnego parkowania (SPP) to za mało, aby pobierać opłaty od kierowców. Można to robić dopiero od miejsca, gdzie oprócz znaku SPP jest też znak informujący o parkingu (D18). Jak się okazało w Szczecinie takich miejsc jest ponad tysiąc w prawie ośmiotysięcznej SPP. Część kierowców o tym wie i korzysta. Ale są tacy, co o wyroku nie mają pojęcia albo nie znają szczegółów i płacą za parkowanie choć nie muszą.

- Dlaczego przy parko-
metrach nie ma informacji, że na danej ulicy są bezpłatne miejsca w ramach SPP? - pyta jeden z kierowców.
- Dlaczego na ulicach, gdzie wszystkie miejsca są bezpłatne w ramach SPP nie są wyłączone parkometry? - pyta kolejny.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.