Anna Dziedzic

Otylia Jędrzejczak poprowadzi lekcję WF-u w Sosnowcu

Otylia Jędrzejczak poprowadzi lekcję WF-u w Sosnowcu Fot. Fot. Paweł Skrz
Anna Dziedzic

To będzie niezapomniana lekcja WF-u. Dziś, zamiast w sali gimnastycznej własnej szkoły, trzysta dziewcząt, uczennic ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych będzie ćwiczyło w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu. Ich trenerką będzie nie byle kto - bo Otylia Jędrzejczak, olimpijska mistrzyni świata w pływaniu.
Będą jej towarzyszyły inne mistrzynie - Sofia Ennaui - biegaczka finalistka Igrzysk olimpijskich w biegu na 1500 m, Magdalena Pałasz, mistrzyni Polski w skokach narciarskich, Katarzyna Woźniak, łyżwiarka szybka, srebrna i brązowa medalistka olimpijska, Ewa Swoboda, sprinterka, brązowa medalistka mistrzostw Europy, oraz Zofia Noceti-Klepacka, windsurferka, mistrzyni świata.
Po co ściągać do Sosnowca mistrzynie sportowe takiego formatu na lekcję WF-u? To sposób na zachęcenie uczennic do ćwiczenia w szkołach. Okazuje się bowiem, że dziewczęta nie chcą ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego. Unikają aktywności fizycznej w szkołach, gdy tylko jest to możliwe.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.