Rajmund Wełnic

Ostry spór o drogę w Dzikach w gminie Szczecinek

Wyrobisko w Dzikach. Właściciel zapewnia, że to niwelecja związana z budową kortu kartingowego, który ze względu na hałas, ma być siedem metrów poniżej Fot. Rajmund Wełnic Wyrobisko w Dzikach. Właściciel zapewnia, że to niwelecja związana z budową kortu kartingowego, który ze względu na hałas, ma być siedem metrów poniżej poziomu gruntu
Rajmund Wełnic

Wójt gminy Szczecinek zamknął drogę do wyrobiska - placu budowy koło wsi Dziki. Po czym ponownie ją otworzył, co nie kończy pytań związanych z wyrobiskiem.

O robotach ziemnych koło Dzików pisaliśmy w lecie, zaalarmowani przez mieszkańców, że jest stamtąd wydobywany - w dużych ilościach - piasek. Janusz Paszkiewicz, właściciel działki i firmy Dalbet zapewniał nas, że piasku nie wydobywa, a niweluje teren pod planowaną budowę toru kartingowego.

Sprawa ożyła teraz, gdy - jak pisaliśmy - ciężarówki zniszczyły pobocze drogi powiatowej z Dzików do Turowa. Jeszcze gorzej wygląda droga gminna w samych Dzikach.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.