Marek Nienartowicz

Opinie. Kultura jak w Bayernie [Minął tydzień]

Jeszcze przed świętami okazało się też, że na Motoarenie nowe dziewczyny podprowadzają żużlowców na start Fot. Sławomir Kowalski Jeszcze przed świętami okazało się też, że na Motoarenie nowe dziewczyny podprowadzają żużlowców na start
Marek Nienartowicz

Święta, święta i po świętach. Ciekawe były, bo przy tym i tamtym wielkanocnym stole w Toruniu temat nauczycielskiego strajku wypchnęła kwestia słynnego urzędniczego starcia między podwładnymi marszałka.

Tu i tam dociekano, o co tak naprawdę poszło. Interpretacji pojawiło się sporo. Także ta z nawiązaniem do wydarzeń z odbywającego się prawie w tym samym czasie co urzędnicze starcie treningu Bayernu Monachium, podczas którego piłkarz Lewandowski „dał w ucho” piłkarzowi Co-manowi. Tam efekt był taki, że drugi z nich zaraz potem świetnie zagrał w meczu ligowym. Jaki będzie skutek urzędniczego starcia, zobaczymy po policyjnym dochodzeniu.

Smaczkiem jest oczywiście, że w Toruniu do starcia doszło w departamencie od kultury. I edukacji też. Od niedawna są one razem, w jednym departamencie. Edukację u marszałka porzuciła bowiem szefująca jej na otarcie łez po wyborczej porażce w 2015 roku była posłanka Domicela Kopaczewska, będąca teraz wiceprezydentką Włocławka. Czyli partia - w tym wypadku PO - skierowała ją na inny odpowiedzialny odcinek.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Nienartowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.