Opieka - pomoc dla osób 65 PLUS

Czytaj dalej

Opieka - pomoc dla osób 65 PLUS

Niesamodzielni mieszkańcy Łódzkiego mogą skorzystać ze wsparcia w postaci bezpłatnej opieki pielęgniarkiej Co roku otrzyma ją 20 osób, łącznie 60.

Fundacja 4Future wraz z partnerem spółką HRP Care zaprasza mieszkańców naszego województwa do udziału w projekcie „Pomocna Dłoń - usługi zdrowotne i społeczne skierowane do obszaru metropolitalnego mieszkańców Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego”.

Przedsięwzięcie zakłada objęcie opiekę domową długoterminową 60 osób niesamodzielnych, a tym samym udzielenie wsparcia faktycznym opiekunom tych osób. Program będzie realizowany przez trzy lata. Co roku zostanie do niego zakwalifikowane 20 niesamodzielnych osób w wieku 65 plus, które przez rok zostaną otoczone opieką. Wsparcie, jakie otrzymają, w postaci wizyt: pielęgniarki, opiekunów towarzyszących, dietetyka, psychologa oraz fizjoterapeuty. Będzie ona udzielane osobom najbardziej potrzebujących.

Dla kogo ten program

Aby zakwalifikować się do projektu należy mieć skończone 65 lat, mieszkać na terenie naszego województwa, być osobą niesamodzielną - w praktyce oznacza to, że chory w skali Barthel (określa poziom samodzielności pacjenta przy wykonywaniu podstawowych czynności, mycie, ubieranie, poruszanie się itp.) powinien otrzymać mniej niż 60 punktów aby zakwalifikować się do programu. Jeśli ktoś korzysta już z opieki długoterminowej domowej w ramach NFZ, to nie może wziąć udziału w tym programie.

Co otrzyma chory

Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie, przez okres około 12 miesięcy mogą liczyć na wizyty pielęgniarki (cztery razy w tygodniu), wsparcie opiekuna towarzyszącego (raz w tygodniu), zabiegi rehabilitacyjne w domu, w tym opiekę rehabilitacyjną, pielęgnację zapobiegającą odleżynom i przykurczom (dwa razy w miesiącu). Do pacjenta, który zakwalifikuje się do programu raz w miesiącu na wizytę przyjdzie dietetyk, który zaproponuje właściwy dla chorego model odżywiania, pomoże ułożyć jadłospis i będzie pomagał go w razie potrzeby modyfikować. Podopieczny programu raz w miesiącu ma zapewnioną wizytę domową wizytę psychologa.

Kto finansuje, kto rekrutuje

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dla jego uczestników. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nabór do projektu już się rozpoczął, ruszył 20 sierpnia. Formularze zgłoszeniowe można odebrać w spółce HRP Care przy ul. Tymienieckiego 19 A w Łodzi. Kontakt tel. pod numerem 42 207 22 00. Każde zgłoszenie będzie rozpatrywane indywidualnie, a pomoc - wsparcie w ramach programu - trafi do osób najbardziej potrzebujących takiej pomocy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.