Katarzyna Bogucka

Oni zmienią lot historii! Bydgoszczanie projektują tunel nad Wielką Krokwią!

Oni zmienią lot historii! Bydgoszczanie projektują tunel nad Wielką Krokwią! Fot. Pracownia Reżyserii Architektury ARCHIGEUM
Katarzyna Bogucka

Architekci z podbydgoskiej Zielonki zaprojektowali tunel osłaniający narciarską Wielką Krokiew w Zakopanem. To jest hit! Przemysław Gawęda Marcin Sajdak z Pracowni Reżyserii Architektury Archigeum dorysowali swoją „kreskę” do historii światowych skoczni narciarskich.

Zaczęło się zwyczajnie, od kibicowania, od pełnego pasji, ale i architektonicznej czujności, oglądania transmisji skoków narciarskich.

- Potrzeba jest matką wynalazków - jednym zdaniem próbuje opisać genezę projektu Przemysław Gawęda z Pracowni Reżyserii Architektury Archigeum.

- Jestem pasjonatem sportu. Wielokrotne, wieloletnie przyglądanie się rozmaitym sytuacjom, analizowanie przyczyn odwołania zawodów z powodów złych warunków atmosferycznych, doprowadziły do dnia, w którym postanowiliśmy wejść z naszym projektem w świat sportu - tłumaczy decyzję swoją i zawodowego partnera Marcina Sajdaka, Przemysław Gawęda.

zapraszamy do lektury dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Bogucka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.