#OKAZJE! Jak to jest z tymi promocjami? Kiedy przeceny mogą wprowadzić w błąd

Czytaj dalej
Celina Wojda

#OKAZJE! Jak to jest z tymi promocjami? Kiedy przeceny mogą wprowadzić w błąd

Celina Wojda

Sklepy kuszą promocyjnymi i atrakcyjnymi cenami, które przyciągają tłumy klientów. Przeceny bywają różne, czasem mogą niestety nas rozczarować i wprowadzić w błąd.

Nowe Centrum Handlowo-Rozrywkowe Galaxy w Szczecinie już otwarte. Po przebudowie do dyspozycji klientów jest prawie 200 sklepów. W związku z nową odsłoną przygotowano sporo akcji promocyjnych.

Zobacz również: Szczecin: Rozbudowane Galaxy otwarte. Gigantyczne kolejki i tłumy łowców promocji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nic tak nie przyciąga klientów jak obniżone ceny. Jednak w ferworze zakupów warto być czujnym, bo nie zawsze sprzedawcy są tak uczciwi, jak nam się wydaje.

Wyprzedaż i promocja

Dla konsumenta różnicy nie ma żadnej, bo i zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku towar kupuje po prostu po obniżonej cenie.

- Wyprzedaż jest wtedy, gdy kończy się sezon i produkty, które zostały w sklepie są wyprzedawane po obniżonych cenach. Jeśli dostajemy teraz wiadomości o przecenach jesienno-zimowych, to jeszcze nie są to wyprzedaże sezonowe - tłumaczy Longina Kaczmarek, miejski rzecznik konsumentów w Szczecinie. - Przeceny są związane z końcówkami partii, pojedynczymi sztukami czy niepełnowartościowym towarem i tu zaznaczam, że jeśli jest taka sytuacja, to towar powinien mieć informację o wadzie.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Celina Wojda

Życie w mieście, aktywność społeczna i sportowa, zdrowie, pomoc potrzebującym i działalność na rzecz innych - na takie tematy piszę najczęściej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.