Odkryj możliwości medycyny estetycznej

Czytaj dalej
Artykuł Sposorowany

Odkryj możliwości medycyny estetycznej

Artykuł Sposorowany

Skuteczne zadbanie o swój wygląd zewnętrzny jest rzeczą konieczną do tego, abyśmy mogli na co dzień czuć się dobrze we własnej skórze. Dziś coraz częściej staramy sobie niemal na siłę wmawiać, że wygląd zewnętrzny nie ma żadnego znaczenia i liczy się wyłącznie nasza osobowość.

Jest w tym oczywiście sporo prawdy – w pierwszej kolejności to właśnie nasz charakter świadczy o tym, jakimi jesteśmy ludźmi i co sobą reprezentujemy. Równocześnie atrakcyjny wygląd zewnętrzny również może nam pomóc w codziennym życiu. Osoby, które nie dbają zbytnio o tę kwestię nie budzą raczej zaufania i są uważane za ludzi nieodpowiedzialnych. Mówimy tu naturalnie o rzeczach absolutnie elementarnych, takich jak higiena osobista czy schludny ubiór – czyli o takich, o które może dbać absolutnie każdy, niezależnie od okoliczności. Z drugiej strony wygląd w dużym stopniu uzależniony jest właśnie od różnych uwarunkowań. Praktycznie każdy człowiek może wskazać u siebie wiele mniejszych lub większych niedoskonałości fizycznych, które sprawiają, że nie czujemy się w swoim ciele zbyt dobrze. Wydaje się, że ich zniwelowanie jest niemożliwe, a jeśli już – to niezwykle trudne i kosztowne. Warto zatem wiedzieć, że wcale tak nie jest. Możliwości współczesnej medycyny estetycznej są tak szerokie, że może ona pomóc nam dosłownie w każdym przypadku.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit, bowiem coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie możliwości może nam ona dawać. Dawniej związane z nią zabiegi kojarzone były głównie z celebrytami, którzy mogą pozwolić sobie na wydawanie milionów dolarów na różne operacje. Co więcej, tacy właśnie celebryci przynieśli tej dziedzinie dość złą sławę; wiele osób tego typu korzystało z zabiegów bez żadnego umiaru, przez co ostatecznie oszpeciły one jedynie swój wygląd. Jeśli jednak podejdzie się do tego ze zdrowym rozsądkiem, to można w taki sposób skutecznie walczyć z niedoskonałościami swojego wyglądu. Podstawowe zabiegi są tanie i proste w wykonaniu.

Kwas hialuronowy

Jedną z najważniejszych substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej jest kwas hialuronowy. Chemicznie zalicza się on do glikozoaminoglikanów; jest substancją występującą naturalnie we wszystkich organizmach żywych, również u człowieka. Posiada on wiele właściwości które sprawiają, że doskonale sprawdza się w medycynie estetycznej. Przede wszystkim jest związkiem wiążącym w ludzkim organizmie cząsteczki wody, przez co daje szerokie możliwości w kwestii modelowania skóry. Świetnie sprawdza się również jako środek do jej odmładzania, nawilżania i rewitalizowania. Jest produkowany przez wielu producentów na rynku, przez co występuje w licznych odmianach. Zabiegi z jego wykorzystaniem polegają zazwyczaj na wstrzyknięciu określonej dawki preparatu. W zależności od oczekiwanych efektów wstrzykuje się go w różne warstwy skóry. Zaletą tej substancji jest to, że jest ona całkowicie bezpieczna dla ludzkiego organizmu, zaś wykonywane przy jej pomocy zabiegi nie wymagają od nas żadnego większego przygotowywania się. W większości przypadków są również proste i szybkie, dzięki czemu od razu po ich wykonaniu można wrócić do swoich obowiązków.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zabiegiem który cieszy się szczególną popularnością jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Decyduje się na to bardzo wiele kobiet, które nie są do końca zadowolone z wyglądu swoich ust. Usta są w końcu jednym z kluczowych elementów atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego – podkreślają one kobiecość i jeśli są kształtne, mogą być niezwykle kuszące. Niestety, często okazują się zbyt wąskie czy przeciwnie – za duże – albo niekształtne lub wymagające jakiejkolwiek innej korekty. Kwas hialuronowy sprawdza się w tej roli idealnie. Wstrzykuje się go pod postacią specjalnego żelu w tak zwaną czerwień wargową, a następnie – poprzez masowanie i delikatne ruchy – rozprowadzana po całej długości warg. Taka metoda pozwala na modelowanie ust w dowolny sposób i nadawanie im zadowalającego kształtu. Zabieg z pozoru wydaje się dość skomplikowany, ale w rzeczywistości jest stosunkowo prosty i całkowicie bezbolesny. Nie wymaga również dłuższych przygotowań, bowiem lekarz musi jedynie zapoznać się z warunkami danej pacjentki oraz jej wymaganiami. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, również tutaj efekty nie są wieczne, ale i tak można oczekiwać sporej trwałości. Efekty utrzymują się zwykle od 6 do 12 miesięcy; kiedy usta znów zaczną nabierać niezbyt zadowalającego kształtu, zabieg może być w każdym momencie powtórzony.

Modelowanie i powiększanie ust

Metoda powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym doskonale pokazuje, że przy pomocy medycyny estetycznej można skutecznie walczyć niemalże ze wszystkimi niedoskonałościami swojego wyglądu. Piękne usta to rzecz niezwykle ważna dla każdej kobiety, warto w takim razie poznać sposoby ich wyeksponowania nieco bliżej. Zabiegi takie są ponadto łatwo dostępne i stosunkowo tanie, przez co możemy z nich szybko skorzystać – na przykład przed wyjątkową okazją.

Dodatkowe możliwości serwisu z plusem:

Zdjęcie interaktywne

Oś czasu

Mapa interaktywna - mapa naszych inwestycji

ZDJĘCIE 360

Artykuł Sposorowany

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.