Mariusz Parkitny

Odchodzi prokurator od afery melioracyjnej

Odchodzi prokurator od afery melioracyjnej
Mariusz Parkitny

Prokurator Katarzyna Pokorska nie będzie się już zajmować śledztwem w sprawie posła Gawłowskiego i afery melioracyjnej. Poprosiła o cofnięcie delegacji z Prokuratury Krajowej. Jako powód podała względy osobiste, choć według niektórych sprawa ma drugie dno.

41-letnia prok. Pokorska pochodzi z Gorzowa i pracuje w tamtejszej prokuraturze okręgowej. Ponad rok temu dostała delegację do zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Tu prowadzone jest śledztwo w sprawie ustawiania przetargów w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie oraz korupcji posła Stanisława Gawłowskiego. Pokorska była jednym z dwóch prokuratorów, którzy pracują przy tych sprawach. Teraz poprosiła o cofnięcie delegacji i powrót do Gorzowa. Prośba została uwzględniona.

- Jedna z prokuratorów pracujących w zespole prowadzącym postępowanie w sprawie tzw. afery melioracyjnej z uwagi na sytuację osobistą złożyła wniosek o cofnięcie jej z delegacji w Zachodniopomorskim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej w Szczecinie i powrót do jednostki macierzystej - mówi prok. Ewa Bialik z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Od razu pojawiły pogłoski, że decyzja prok. Pokorskiej może mieć tzw. drugie dno związane z jej wątpliwościami o kierunku, w którym podąża śledztwo. Oficjalnie nikt jednak tego nie komentuje.

Zarzuty

Stanisław Gawłowski siedzi w areszcie już ponad dwa miesiące. Pod koniec czerwca będzie wiadomo, czy prokuratura zawnioskuje o przedłużenie aresztu. Poseł Platformy Obywatelskiej jest podejrzany o korupcję. Nie przyznaje się do winy. Obciążają go zeznania innych podejrzanych, m.in. byłych podwładnych Gawłowskiego z czasów pracy w ministerstwie środowiska oraz przedsiębiorcy z Darłowa, który poszedł na współpracę z prokuraturą w zamian za łagodniejszy wyrok w aferze melioracyjnej.

Mariusz Parkitny

Dziennikarz Głosu Szczecińskiego od prawie dwóch dekad. Także ww.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl, Nasze Miasto Szczecin, Trendy. Z wykształcenia prawnik. Zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce.
Znajdziecie mnie też na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.