Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Mariusz Parkitny

Odchodzi prokurator od afery melioracyjnej

Odchodzi prokurator od afery melioracyjnej
Mariusz Parkitny

Prokurator Katarzyna Pokorska nie będzie się już zajmować śledztwem w sprawie posła Gawłowskiego i afery melioracyjnej. Poprosiła o cofnięcie delegacji z Prokuratury Krajowej. Jako powód podała względy osobiste, choć według niektórych sprawa ma drugie dno.

41-letnia prok. Pokorska pochodzi z Gorzowa i pracuje w tamtejszej prokuraturze okręgowej. Ponad rok temu dostała delegację do zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Tu prowadzone jest śledztwo w sprawie ustawiania przetargów w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie oraz korupcji posła Stanisława Gawłowskiego. Pokorska była jednym z dwóch prokuratorów, którzy pracują przy tych sprawach. Teraz poprosiła o cofnięcie delegacji i powrót do Gorzowa. Prośba została uwzględniona.

- Jedna z prokuratorów pracujących w zespole prowadzącym postępowanie w sprawie tzw. afery melioracyjnej z uwagi na sytuację osobistą złożyła wniosek o cofnięcie jej z delegacji w Zachodniopomorskim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej w Szczecinie i powrót do jednostki macierzystej - mówi prok. Ewa Bialik z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Od razu pojawiły pogłoski, że decyzja prok. Pokorskiej może mieć tzw. drugie dno związane z jej wątpliwościami o kierunku, w którym podąża śledztwo. Oficjalnie nikt jednak tego nie komentuje.

Zarzuty

Stanisław Gawłowski siedzi w areszcie już ponad dwa miesiące. Pod koniec czerwca będzie wiadomo, czy prokuratura zawnioskuje o przedłużenie aresztu. Poseł Platformy Obywatelskiej jest podejrzany o korupcję. Nie przyznaje się do winy. Obciążają go zeznania innych podejrzanych, m.in. byłych podwładnych Gawłowskiego z czasów pracy w ministerstwie środowiska oraz przedsiębiorcy z Darłowa, który poszedł na współpracę z prokuraturą w zamian za łagodniejszy wyrok w aferze melioracyjnej.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Głosu Szczecińskiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Głosu Szczecińskiego
  • codzienne e-wydanie Głosu Szczecińskiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Mariusz Parkitny

Dziennikarz Głosu Szczecińskiego od prawie dwóch dekad. Także ww.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl, Nasze Miasto Szczecin, Trendy. Z wykształcenia prawnik. Zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce.
Znajdziecie mnie też na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.