Od soboty w Ustce będzie nowa nocna pomoc lekarska

Czytaj dalej
Monika Zacharzewska

Od soboty w Ustce będzie nowa nocna pomoc lekarska

Monika Zacharzewska

Kilkanaście dni temu nagle okazało się, że ostatniego dnia czerwca kończy się umowa na świadczenie opieki nocnej i weekendowej, którą z NFZ miało podpisaną z Centrum Medycznym Falck.

Tam, do przychodni przy ul. Kopernika, przez ostatnich kilkanaście lat, w nocy i w weekendy mogli zgłaszać się pacjenci z pilnymi problemami zdrowotnymi, uciążliwymi, ale niewymagającymi jeszcze pomocy szpitalnej. Falck jednak zdecydował, że nie przedłuży z umowy na te świadczenia. Wówczas rozpoczęły się nerwowe poszukiwania nowego świadczenio-dawcy, tym bardziej trudne, że w regionie brakuje lekarzy, którzy mogliby podjąć się tej pracy.

Jedyną ofertę zdecydował się przedstawić funduszowi słupski szpital, który dysponuje w Ustce pomieszczeniami przy ul. Mickiewicza. Choć nie bez kłopotów, to skompletował zespół lekarzy i pielęgniarek, którzy chcą podjąć tę pracę.

Oferta szpitala została przedstawiona w oddziale NFZ w Gdańsku, a we wtorek strony spotkały się na pierwszych negocjacjach. Wczoraj zakończyły się one sukcesem.

Tak więc od soboty, 1 lipca, jeśli ktoś będąc w Ustce lub okolicy będzie potrzebował nagłej pomocy lekarskiej w nocy - w dni powszednie w godz. 18-8 oraz w weekendy i w święta, a więc wtedy, gdy przychodnie są zamknięte, otrzyma ją w gabinecie przy ul. Mickiewicza - wejście głównymi drzwiami do usteckiego szpitala.

- Jesteśmy wdzięczni zarządowi szpitala, że tak przejął się nagłą sytuacją i zdecydował się zapewnić opiekę naszym mieszkańcom i turystom - mówi Jacek Cegła z usteckiego z urzędu miasta.

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.