Wioletta Mordasiewicz

Obywatelskie głosowanie w Stargardzie do 9 czerwca

Na projekty obywatelskie można głosować w Urzędzie Miejskim w Stargardzie, w sali obsługi klienta, gdzie postawiono urnę. Taka sama jest w ratuszu. Głosowanie Na projekty obywatelskie można głosować w Urzędzie Miejskim w Stargardzie, w sali obsługi klienta, gdzie postawiono urnę. Taka sama jest w ratuszu. Głosowanie jest też możliwe przez internet
Wioletta Mordasiewicz

Wczoraj rozpoczęło się głosowanie na projekty mieszkańców zgłoszone w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Komisja zakwalifikowała 54 propozycje. Koniec głosowania 9 czerwca.

W rejonie os. Zachód szansę na realizację ma dalsze zagospodarowanie placu przy Szkole Podstawowej nr 7, plac rekreacyjny i siłownia przy Gimnazjum nr 4, przebudowa chodnika przy żłobku, plac zabaw w parku Batorego, punkty masaży wodnych na pływalni, park rekreacyjny między zakładem karnym a os. Zachód i defibrylatory.

Osiedle Chopina

W obszarze os. Chopina złożono projekty dotyczące budowy chodnika w parku przemysłowym, kriokomory, osłony przeciwwiatrowej przy stołach do tenisa przy SP 4, wydzielenia ok. 100 miejsc postojowych dla aut osobowych kibiców sportowych, modernizacji nagłośnienia hali OSiR, montażu piłkochwytów przy ul. Ceglanej, rozbudowy placu zabaw przy SP nr 4, montażu tam trampolin oraz defibrylatorów. Jeden z wnioskodawców chce, by powstał wybieg dla psów przy ul. Skandynawskiej.

- W naszym mieście bardzo trudne jest znalezienie takiego terenu, gdzie nasi czworonożni przyjaciele mogliby poczuć się swobodnie, gdzie mogliby poszaleć, pobiegać i pobawić się na luzie z innymi psiakami - argumentuje Paweł Laskowski.

Śródmieście

W śródmieściu chcą siłowni przy SP 1 i zagospodarowania przy SP 3, miejsc postojowych przy Wojska Polskiego, defibrylatorów, zagospodarowania terenu przy ul. Brzozowej, rozbudowy śródmiejskiego placu zabaw i systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na pl. Wolności i przy ul. Wyszyńskiego.


- Elektroniczne rozkłady jazdy w sposób prosty i czytelny przedstawiają aktualne informacje dotyczące przyjazdu konkretnego autobusu - uzasadnia Dorota Wiśniewska.

Dla obszaru Stare Miasto zgłoszono aż 14 propozycji. To m.in. budowa miejsca do zabaw w parku Panorama i placu dla psów, zakup audiobooków dla Książnicy Stargardzkiej, montaż barierek na al. Słowiczej, budowa parkingu przy ul. Płatnerzy, urządzenia do kali-steniki w parku 3 Maja, ławka multimedialna przy rzeźbie kolejarza, mini ryneczek na sprzedaż warzyw i owoców i dostawienie urządzeń na placu w parku Chrobrego. Jest też propozycja wykonania strefy relaksu przy Inie, zorganizowania koncertu „Szyby”, zagospodarowania terenu za kościołem św. Jana oraz utwardzenie terenu w parku Chrobrego.


- Budowa „zielonego” parkingu zapobiegnie rozjeżdżaniu terenu przez parkujące tam auta - uważa Piotr Kosowski, pomysłodawca.- Miejsca postojowe będą służyły wszystkim mieszkańcom.

Osiedle Pyrzyckie

Na os. Pyrzyckim mieszkańcy chcą mieć plac zabaw „Na wzgórzu”, teren rekreacyjny w kwartale ulic: Norwida, Witkiewicza, Spółdzielcza, Magnoliowa, bezpieczną drogę do domu nowym chodnikiem, wzdłuż ul. 5 Marca. Jest też wniosek dotyczący modernizacji ul. Powstańców Warszawy i montażu defibrylatorów oraz stworzenia „zielonych płuc” osiedla, czyli zielonej oazy.

W obszarze Kluczewo - os. Lotnisko znalazły się projekty dotyczące budowy chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Traugutta, zielonego parkingu, siłowni oraz remontu boisk przy Szkole Podstawowej nr 8 i ul. Tańskiego, budowy na os. Lotnisko progów zwalniających i zagospodarowanie parku podworskiego.

Wioletta Mordasiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.