Nożownik z Katowic Dariusz N. już w Polsce. Usłyszy zarzuty zabójstwa piłkarza GKS Katowice

Czytaj dalej
Patryk Drabek

Nożownik z Katowic Dariusz N. już w Polsce. Usłyszy zarzuty zabójstwa piłkarza GKS Katowice

Patryk Drabek

Dariusz N. jest już w Polsce. Wczoraj został przetransportowany z Katalonii. Podejrzany o zabójstwo Dariusz N. został przetransportowany z Katalonii do Warszawy. W prokuraturze w Katowicach ma usłyszeć zarzut m.in. zabójstwa byłego piłkarza GKS Katowice Dominika Koszowskiego.

Zatrzymany w Katalonii Dariusz N., podejrzany o zabójstwo 19-letniego Dominika Koszowskiego, jest już w Polsce. Wczoraj polscy policjanci przetransportowali go do Warszawy – został przekazany przez Hiszpanów w ramach procedury wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania. N. w ciągu najbliższych dni ma zostać przywieziony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

– Podjęliśmy już działania związane z przetransportowaniem go do Katowic – poinformowała prokurator Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Na Śląsku Dariusz N. zostanie przesłuchany. Prokurator chce przedstawić mu zarzuty popełnienia dwóch przestępstw: zabójstwa Dominika Koszowskiego i usiłowania dokonania kolejnego zabójstwa – ojca Dominika.

Dariusz N., 36-letni mieszkaniec Katowic, został tymczasowo aresztowany na 14 dni – od momentu przekazania stronie polskiej.

Zarzuty, które mają zostać przedstawione 36-latkowi, są związane z wydarzeniami z 21 sierpnia 2016 roku, gdy doszło do bójki na placu przed dworcem PKP w Katowicach. Zginął wtedy 19-letni były piłkarz młodzieżowego GKS Katowice, Dominik Koszowski, który został ugodzony nożem.

CZYTAJ TAKŻE:
Nożownik z Katowic złapany. Zdradził go tatuaż GieKSy

ZOBACZ KONIECZNIE:
POSŁUCHAJ NAGRANIA WSTRZĄSAJĄCEJ ROZMOWY Z DYSPOZYTOREM POGOTOWIA

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.