Bogna Skarul

Nowy stadion Pogoni: Projekt skończą jednak szczecinianie

Nowy stadion Pogoni: Projekt skończą jednak szczecinianie
Bogna Skarul

Teraz to szczecińska firma architektoniczna Dedeco zajmuje się stadionem miejskim przy ul. Twardowskiego. Miasto poprzez zapytanie ofertowe zdecydowało się zlecić Dedeco opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego.

- Firma Dedeco na zlecenie Pogoni opracowuje także projekt Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży - twierdzi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Szczegóły umowy znają strony. Drogą darowizny klub przekaże tę dokumentację miastu, bo zgodnie z ustaleniami to Pogoń zleciła stworzenie projektu.

Natomiast miasto poprzez zapytanie ofertowe zleciło biuru architektonicznemu Dedeco opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego.

- To dokument niezbędny do przeprowadzenia procedury przetargowej. Kosztuje to 151 290 zł - tłumaczy Dariusz Sadowski i dodaje, że architekci z biura Dedeco niczego nie zmieniają w istniejącym już projekcie architektonicznym, a jedynie scalają i dostosowują do formuły programu funkcjonalno-użytkowego różne dokumenty, wykonane zarówno przez architekta stadionu Janusza Pachowskiego, jak i przez samo Dedeco.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.