Nowy Port odmieni centrum Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. AWZ
WM

Nowy Port odmieni centrum Bydgoszczy

WM

Reprezentacyjny teren w Śródmieściu Bydgoszczy ma się zmienić nie do poznania. Powstanie tam całkiem nowy kwartał miasta o nazwie „Nowy Port”.

Nieruchomość o powierzchni blisko 2 hektarów, zlokalizowana w kwartale ulic Focha, Marcinkowskiego i Obrońców Bydgoszczy, w zeszłym roku nabyła firma AWZ Deweloper. - Nowy symbolizuje nowoczesność - nową zabudowę, nowe trendy w architekturze, nowe przestrzenie miejskie, nową jakość życia i nowy poziom miasta. To brakujący element Śródmieścia - wyjaśnia Anna Wydrzyńska, członek zarządu AWZ.

Butiki i spotkania

- Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na początek przyszłego roku. Zakończenie pierwszego etapu to ok. 2 lat od rozpoczęcia budowy - mówi Wydrzyńska. - Cały projekt został podzielony na etapy i będzie realizowany w czterech następujących po sobie kwartałach. Pierwszy etap powstanie u zbiegu ulic Obrońców Bydgoszczy i Marcinkowskiego - wzdłuż bulwaru. Obejmuje on nie tylko nową zabudowę, ale również odrestaurowanie i nadanie nowej funkcji zabytkowej fabryce.

Zobacz wizualizacje "Nowego Portu". Tak będą wyglądać nowe aleje i budynki oraz apartamenty:

Nowoprojektowany kwartał będzie miał trzy osie komunikacyjne. Przez środek przebiegać będzie nowa zielona aleja, łącząca ulicę Focha z ulicą Obrońców Bydgoszczy. Jej mocnym elementem będzie podwójny szpaler drzew. Pod nimi poprowadzone zostaną szerokie chodniki i zatoki wypoczynkowe. Aleja wraz z placami wejściowymi przy wlocie z ulicy Focha stworzy oś widokową i tło dla Opery Nova. Ma to być idealna przestrzeń dla luksusowych butików i eleganckich punktów usługowych.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.