Nowoczesny symulator Wirtualnej Sceny Zbrodni w laboratorium WSPiA w Rzeszowie [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. beta
Beata Terczyńska

Nowoczesny symulator Wirtualnej Sceny Zbrodni w laboratorium WSPiA w Rzeszowie [WIDEO]

Beata Terczyńska

Studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej podczas zajęć korzystają z dostarczonej przez Asseco Data Systems symulacji komputerowej. Pozwala im prowadzić oględziny miejsca zdarzenia w wirtualnej rzeczywistości.

- Od lat stawiamy na innowacyjne rozwiązania wspierające edukację młodzieży - podkreśla rektor prof. Jerzy Posłuszny. - Przeprowadzone kilka lat temu badania pokazały, że obecna młodzież ma inne podejście do nauki. Ich mózgi stają się coraz bardziej „cyfrowe”. Studenci chcą się uczyć poprzez dotykanie wiedzy. Dlatego szkoły wyższe muszą zmieniać podejście do edukacji, wprowadzając coraz nowsze metody nauczania. Dzięki symulatorowi „Wirtualnej Sceny Zbrodni” możemy pokazać studentom, jak w praktyce wygląda zawód, który chcą w przyszłości wykonywać.

Dodaje, że zajęcia z wykorzystaniem tego programu prowadzić będą praktycy m.in. byli i obecni pracownicy Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

- Dzięki temu będziemy mogli maksymalnie wykorzystać możliwości tego urządzenia. Co bardzo ważne „Wirtualna Scena Zbrodni” będzie wykorzystywana także podczas zajęć z uczniami podkarpackich szkół współpracujących z WSPiA

– tłumaczy prof. Jerzy Posłuszny.

Jak działa wirtualny symulator i jakie jeszcze plany związane z techniką VR ma rzeszowska uczelnia. O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Beata Terczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.