Nowo powstałe Centrum Rehabilitacji w Bydgoszczy już przyjmuje pierwszych pacjentów

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Marta Mikołajska

Nowo powstałe Centrum Rehabilitacji w Bydgoszczy już przyjmuje pierwszych pacjentów

Marta Mikołajska

W piątek miała miejsce inauguracja funkcjonowania Centrum Rehabilitacji przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. dr. E. Warmińskiego w Bydgoszczy. Inwestycja kosztowała ok. 16 mln zł. Placówka od poniedziałku przyjmuje pacjentów.

Pierwszych pacjentów placówka przyjmuje już od poniedziałku (21.09.). Jak mówił podczas piątkowej konferencji prasowej dr Łukasz Sielski, kierownik Centrum Rehabilitacji, będą tu przyjmowani pacjenci po udarach, zawałach, urazach np. ortopedycznych i dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego.

Po symbolicznym przecięciu szarfy przez Annę Lewandowską, dyrektor szpitala, kierownika Centrum i prezydenta Rafała Bruskiego oraz poświęceniu obiektu przez ks. prałata Józefa Kubalewskiego i ks. Ryszarda Pruczkowskiego, mieliśmy okazję zwiedzić obiekt.

W środku znajdują się już w pełni wyposażone sale w łóżka (27 na oddziale neurologicznym i 13 na kardiologicznym) i nowoczesny sprzęt. W sali terapii zajęciowej pacjenci będą tworzyli rękodzieło, co pomoże nie tylko odciągnąć ich uwagę od choroby, ale też przywrócić utracone funkcje organizmu.

W Centrum jest też m.in. sala terapii dla dzieci zaburzeniami wieku rozwojowego, nad którymi będzie czuwał zespół logopedów, terapeutów zajęciowych i psychologów.

Jednak prawdziwą perłą – jak podkreśla oprowadzający nas po obiekcie dr Łukasz Sielski – jest większa sala terapeutyczna, w której znajduje sprzęt do trójwymiarowej rehabilitacji, oparty o technologię stworzoną przez NASA, jak np. spacecurl (urządzenie do stabilizacji centralnej) czy bieżnia antygrawitacyjna.

Wartość inwestycji to około 16 mln zł. Kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 4 mln zł.

Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.