Joanna Maraszek

Nowe żerowisko dzików w Świnoujściu. Stary problem, nowa odsłona

Rodzina dzików zmierza do OT Portu przez niezabezpieczone ogrodzenie, by podjadać zboże Fot. mieszkaniec świnoujścia Rodzina dzików zmierza do OT Portu przez niezabezpieczone ogrodzenie, by podjadać zboże
Joanna Maraszek

Problem dzików w Świnoujściu, to stary temat. Tym razem ukazał się w nowym kontekście. Nasza redakcja otrzymała sygnał od mieszkańców, że dziki są nieświadomie dokarmiane przez zakłady pracy.

Dziki w świnoujskiej dzielnicy Warszów zwęszyły „stołówkę”, czyli nowe miejsce w którym mogą dokarmić swoje potomstwo do woli. Na terenie OT Port składowane jest zboże. Dodajmy, że niezabezpieczone podobnie, jak i samo wejście na teren portu. Wygodnym i zachęcającym przejściem dla watahy dzików z małymi jest dziura w ogrodzeniu. Zapytaliśmy o to, dlaczego pracownicy OT Port nie dbają o zabezpieczenie terenu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maraszek

Dziennikarka, prezenterka, operator kamery i montażysta. Z mediami związana od 2006 roku.  Początkowo wyłącznie z telewizją (najpierw regionalną, później ogólnopolską), od 2013 roku z prasą. W drodze zawodowej uczyłam się od praktykujących dziennikarzy, którzy mawiali, że dziennikarz, by rozumieć, co robi musi znać warsztat pracy od podszewki, a więc stanąć i przed kamerą i za nią. Tak też było.


What yoy pay attention to grows - pisał Deepak Chopra. Nic prostszego i bardziej prawdziwego, bo rzeczywiście to, na czym skupiamy uwagę rośnie. Warto więc skupiać uwagę na swoim otoczeniu, by rosło, a my razem z nim. Takim podejściem staram się kierować w codziennej pracy dziennikarza w moim rodzinnym mieście - Świnoujściu.


Poza pracą piszę i ilustruję bajki dla dzieci, maluję, gotuję z wielką pasją i pływam (w basenie wpław, po Bałtyku głównie na dziobie, rzadziej za sterem).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.