Nowe ścieżki rowerowe poprawią bezpieczeństwo cyklistów

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Marta Mikołajska

Nowe ścieżki rowerowe poprawią bezpieczeństwo cyklistów

Marta Mikołajska

Blisko 12 mln zł pochłonie budowa dróg rowerowych wzdłuż ul. Kruszwickiej i Focha. Rada Miasta zabezpieczyła z budżetu dodatkowe środki w wysokości 4 mln zł.

- Nowe trasy w Śródmieściu zapewnią większą spójność sieci rowerowej. Pozwolą też na bezpieczny przejazd z zachodniej części Bydgoszczy do Starego Miasta – podkreśla Tomasz Okoński z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Zwiększy się bezpieczeństwo

Dzięki inwestycji połączone zostaną: trasa wzdłuż Kanału Bydgoskiego, drogi rowerowe wzdłuż ul. Grunwaldzkiej i w kierunku dworca kolejowego. Powstanie też bezpieczny dojazd na Wyspę Młyńską.

Projekt drogi rowerowej na ul. Focha zakłada budowę nowej wydzielonej drogi dla rowerów po południowej stronie ulicy na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do mostów Solidarności. W projekcie ujęte zostały niezbędne korekty układu drogowego – jezdni, przystanków komunikacji publicznej i chodników.

Przy ul. Kruszwickiej infrastruktura dla cyklistów powstanie po obu stronach jezdni. Wydzielona droga rowerowa będzie funkcjonować na całej długości po stronie zachodniej - przy centrum handlowym. Wykonana zostanie korekta jezdni, która w części południowej będzie zawężona do

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.