Marzena Sutryk

Nowe mieszkania w Koszalinie. Lokatorzy odebrali klucze

Nowe mieszkania powstały w bloku KTBS przy ul. Holenderskiej 34-38; koszt budowy 1 m kw. to ok. 2,3 tys. zł Fot. Radosław Brzostek Nowe mieszkania powstały w bloku KTBS przy ul. Holenderskiej 34-38; koszt budowy 1 m kw. to ok. 2,3 tys. zł
Marzena Sutryk

Dobiegła końca budowa i wykończenie kolejnych nowych mieszkań Koszalińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W czwartek lokatorzy mogli odebrać klucze.

W nowych M zamieszka łącznie 65 osób. Wśród 24 lokali 16 to mieszkania dwupokojowe, 8 - to trzypokojowe. To drugi budynek oddany do użytku przez spółkę na osiedlu Unii Europejskiej. W październiku ubiegłego roku do nowych mieszkań wprowadziło się tutaj 36 rodzin.

- Tak duża aktywność inwestycyjna nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony miasta udzielanego w formie przekazanych działek gruntu oraz dotacji. Istotny jest również wkład własny lokatorów, wniesiony w formie partycypacji, który stanowi 30% inwestycji - mówi Krzysztof Łukasik, prezes KTBS.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.