Nowe mieszkania nad jeziorem Dąbie w Szczecinie

Nowe mieszkania nad jeziorem Dąbie w Szczecinie

TBS Prawobrzeże zakończyło właśnie budowę nowego osiedla przy ul. Fregaty w Szczecinie. W sumie powstało sześć budynków, w których jest prawie 200 mieszkań. Wszystko to w sąsiedztwie jeziora Dąbie. Pierwsi lokatorzy już wprowadzają się do swoich domów.

Budowa pierwszego etapu osiedla ruszyła w sierpniu 2018 r. W ciągu niespełna dwóch lat zaniedbana dotąd przestrzeń w rejonie ul. Masztowej i Oficerskiej przeszła radykalną metamorfozę. W miejscu, gdzie były stare zabudowania i chaszcze powstały nowoczesne budynki mieszkalne. To kolejny przykład rewitalizacji zdegradowanych obszarów.

Nasze TBSy od lat są jednymi z najbardziej prężnych w Polsce. W ubiegłym roku wybudowały najwięcej mieszkań spośród wszystkich Towarzystw w kraju - prawie 400. To duży sukces - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina - inwestycje TBSów zawsze charakteryzują się wysoką dbałością o detale. Co ważne, przestrzeń wokół budynków jest kompleksowo zagospodarowana. W ramach osiedla powstają place zabaw, zieleń, wiaty dla rowerów, parkingi itp. Wszystko po to, aby życie lokatorów było jak najbardziej komfortowe.
Mieszkańcom nowego osiedla życie przede wszystkim spokoju i wygody

Atutem osiedla z pewnością jest bliskość jeziora Dąbie, kąpieliska i plaży miejskiej oddalonej jedynie 500 metrów od mieszkań (kąpielisko obecnie jest modernizowane). Dodatkowo też w pobliżu znajduje się m.in. żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa.

Budowa tego osiedla była dla nas dużym wyzwaniem. Pierwszy raz w historii spółki stawialiśmy budynki tak blisko wody - mówi Paweł Sikorski, prezes TBS Prawobrzeże - Cała inwestycja jest posadowiona na palach. Warto było ją zrealizować. Zastosowane tu rozwiązania technologiczne gwarantują możliwość długotrwałego użytkowania osiedla przez jego mieszkańców.

A bliskość jeziora... to naprawdę duży atut tej inwestycji. Mieszkańcy naszego osiedla mają kąpielisko miejskie niemalże na wyciągnięcie ręki.

Osiedle powstało na solidnych fundamentach. Ze względu na jego usytuowanie najpierw wbito w ziemię ponad 700 pali na głębokość 5 i 6 metrów (ich łączna długość to ponad 3,5 km). Wzmocniono także podłoże pod budowę dróg i parkingów na osiedlu. Zastosowano kolumny żwirowe wraz z materacem geosyntetycznym.

Dopiero potem przystąpiono do realizacji zasadniczej części inwestycji.

Mieszkania, jak zawsze w przypadku inwestycji TBS, są wykończone pod klucz. To znaczy praktycznie od razu do zamieszkania. Po stronie mieszkańców jest jedynie pomalowanie ścian na swój wymarzony kolor i wniesienie mebli. W pokojach znalazły się nowoczesne wykładziny, w łazienkach - terakota oraz płytki ceramiczne. W mieszkaniach zamontowano zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, nowe okna i drzwi.

Mieszkania parterowe mają dostęp do ogródków przydomowych. Przewidziano także lokale dla osób niepełnosprawnych.

Teren wokół budynków jest kompleksowo zagospodarowany. W ramach inwestycji wykonano: oświetlenie, chodniki, alejki, ławki, place zabaw i miejsca parkingowe. Zasadzono także drzewa i wysiano trawę.
Inwestycja obejmowała także przebudowę fragmentów ul. Masztowej oraz Oficerskiej.
Powstała także ul. Fregaty, osiedlowa droga - przedłużenie ul. Masztowej.

Koszt inwestycji wynosi ok 60 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego, wkładu gminy, partycypacji najemców i środków własnych TBS Prawobrzeże.
Wykonawcą inwestycji jest firma Calbud.

Osiedle w liczbach :

6 - liczba nowych budynków,
184 - liczba mieszkań na osiedlu,
630 - przewidywana liczba mieszkańców
9742 m2 - pow. użytkowa mieszkań,
8858 m2 - pow. położonej wykładziny w mieszkaniach
6136 m2 - pow. położonej glazury i terakoty w lokalach,
136 - tyle zasadzono drzew,
6161 m2 - obszar na jakim posiano trawę,

W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie drugiego etapu osiedla, w ramach którego również powstanie sześć budynków i 184 mieszkania.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.