Nowa sieć szkół zatwierdzona. Szkoła ogrodnicza ma 3 lata, żeby poprawić wyniki

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Nowa sieć szkół zatwierdzona. Szkoła ogrodnicza ma 3 lata, żeby poprawić wyniki

Małgorzata Klimczak

3 lata na poprawę wyników - to szansa, jaką otrzymało Centrum Edukacji Ogrodniczej. Przez ten czas nie będzie łączone z inną szkołą. Taka decyzja zapadła podczas sesji rady miasta.

Radni podczas sesji rady miasta zdecydowali, że Centrum Edukacji Ogrodniczej nie będzie łączone z Zespołem Szkół nr 2. Zamiast tego przez najbliższe 3 lata ma popracować nad poprawą swoich wyników. Przede wszystkich chodzi o zdawalność egzaminów zawodowych, matur i nie rezygnowanie uczniów ze szkoły w trakcie nauki. Jednocześnie rozpoczęły się rozmowy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat przejęcia CEO pod opiekę. W ubiegły czwartek przedstawiciele ministerstwa oglądali szkołę.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.