Nowa neurologia i nefrologia przy Arkońskiej. Budowa w tym roku

Czytaj dalej
Anna Folkman

Nowa neurologia i nefrologia przy Arkońskiej. Budowa w tym roku

Anna Folkman

Będzie nowa neurologia i nefrologia oraz remont oddziału geriatrii w szpitalu wojewódzkim przy ulicy Arkońskiej.

- Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego obiektu dla oddziału nefrologii i stacji dializ oraz oddziału neurologii i oddziału udarowego. Remont przejdzie też oddział geriatrii i przewlekle chorych w budynku „A” przy ul. Arkońskiej - mówi Natalia Andryczuk ze szpitala wojewódzkiego.

Nowa inwestycja będzie prowadzona w miejscu po starym pawilonie administracji szpitala, który zostanie wyburzony. Część główna będzie składała się z czterech kondygnacji, część niższa będzie dwukondygnacyjna.

- Budynek zostanie połączony z bardzo dobrze wyposażonym centrum zabiegowym, w którym wykonywane są m.in. przeszczepy - dodaje Andruczyk. - Znajdą się tu: punkt przyjęć, stacja dializ, oddział neurologii, oddział udarowy, oddział nefrologii i transplantacji nerek, poradnia nefrologiczna i poradnia transplantacyjna.

- Nowy budynek poprawi infrastrukturę i jakość świadczonych usług, a indywidualne sale dla pacjentów transplantacyjnych umożliwią odpowiednie przygotowanie do przeszczepów - mówi dr hab. n. med. Marek Myślak, ordynator ddziału nefrologii i transplantacji nerek. - Nowoczesna stacja dializ da nam możliwość rozwijania dotychczasowych i nowych technik pozaustrojowego oczyszczania krwi oraz dializ otrzewnowych.

Drugi projekt z to modernizacja i doposażenie budynku „A” na potrzeby oddziału geriatrii i przewlekle chorych.

- Co prawda w ostatnim czasie zwiększyliśmy z sześciu do 24 liczbę łóżek, jednak warunki lokalowe dla seniorów wymagają dalszego polepszenia - mówi dr Urszula Majewska, ordynator oddziału geriatrii i przewlekle chorych. - Po remoncie ten standard zdecydowanie się poprawi, chorzy będą mieli lepszy dostęp do diagnostyki i rehabilitacji. Pacjentów jest bardzo dużo, z każdym rokiem więcej, dlatego liczymy przy tym na zwiększenie finansowania z NFZ.

Nowy oddział geriatrii znajdzie się w budynku „A”, obok oddziału chorób wewnętrznych i nadciśnienia tętniczego. W oddziale będą 24 łóżka dla chorych w pokojach dwuosobowych z indywidualnymi łazienkami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny, dodatkowe wyposażenie pokojów pacjentów i pozostałych pomieszczeń oddziału. Remontu doczeka się klatka schodowa.

Anna Folkman

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.