Nowa neurologia i nefrologia przy Arkońskiej. Budowa w tym roku

Czytaj dalej
Anna Folkman

Nowa neurologia i nefrologia przy Arkońskiej. Budowa w tym roku

Anna Folkman

Będzie nowa neurologia i nefrologia oraz remont oddziału geriatrii w szpitalu wojewódzkim przy ulicy Arkońskiej.

- Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego obiektu dla oddziału nefrologii i stacji dializ oraz oddziału neurologii i oddziału udarowego. Remont przejdzie też oddział geriatrii i przewlekle chorych w budynku „A” przy ul. Arkońskiej - mówi Natalia Andryczuk ze szpitala wojewódzkiego.

Nowa inwestycja będzie prowadzona w miejscu po starym pawilonie administracji szpitala, który zostanie wyburzony. Część główna będzie składała się z czterech kondygnacji, część niższa będzie dwukondygnacyjna.

- Budynek zostanie połączony z bardzo dobrze wyposażonym centrum zabiegowym, w którym wykonywane są m.in. przeszczepy - dodaje Andruczyk. - Znajdą się tu: punkt przyjęć, stacja dializ, oddział neurologii, oddział udarowy, oddział nefrologii i transplantacji nerek, poradnia nefrologiczna i poradnia transplantacyjna.

- Nowy budynek poprawi infrastrukturę i jakość świadczonych usług, a indywidualne sale dla pacjentów transplantacyjnych umożliwią odpowiednie przygotowanie do przeszczepów - mówi dr hab. n. med. Marek Myślak, ordynator ddziału nefrologii i transplantacji nerek. - Nowoczesna stacja dializ da nam możliwość rozwijania dotychczasowych i nowych technik pozaustrojowego oczyszczania krwi oraz dializ otrzewnowych.

Drugi projekt z to modernizacja i doposażenie budynku „A” na potrzeby oddziału geriatrii i przewlekle chorych.

- Co prawda w ostatnim czasie zwiększyliśmy z sześciu do 24 liczbę łóżek, jednak warunki lokalowe dla seniorów wymagają dalszego polepszenia - mówi dr Urszula Majewska, ordynator oddziału geriatrii i przewlekle chorych. - Po remoncie ten standard zdecydowanie się poprawi, chorzy będą mieli lepszy dostęp do diagnostyki i rehabilitacji. Pacjentów jest bardzo dużo, z każdym rokiem więcej, dlatego liczymy przy tym na zwiększenie finansowania z NFZ.

Nowy oddział geriatrii znajdzie się w budynku „A”, obok oddziału chorób wewnętrznych i nadciśnienia tętniczego. W oddziale będą 24 łóżka dla chorych w pokojach dwuosobowych z indywidualnymi łazienkami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny, dodatkowe wyposażenie pokojów pacjentów i pozostałych pomieszczeń oddziału. Remontu doczeka się klatka schodowa.

Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.