Niezwykłe odwiedziny w czasach koronawirusa. Wszystko dla małych pacjentów onkologii

Czytaj dalej
Fot. Fundacja Bajkowa Fabryka Nadziei
(uk)

Niezwykłe odwiedziny w czasach koronawirusa. Wszystko dla małych pacjentów onkologii

(uk)

Wolontariusze Fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei specjalnie na święta odwiedzili małych pacjentów białostockiego oddziału onkologii UDSK.

- Co roku odwiedzaliśmy naszych małych bohaterów w świąteczny poniedziałek z niespodziankami i śmingusowym jajkiem - mówi Bartłomiej Trzeciak, prezes Fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei. - Niestety w tym roku nie ma takiej opcji. Zdrowie najważniejsze.

Ale wolontariusze fundacji nie zapomnieli o dzieciach z oddziału. Spotkali się z nimi w wielki piątek... przez szybę! W przebraniach wielkanocnych, z uśmiechem ukrytym pod maseczkami.

Czytaj też: Białystok. Fundacja wyremontowała świetlicę w klinice onkologii UDSK [ZDJĘCIA]

- Z zachowaniem wszelakich procedur i środków ostrożności przekazaliśmy bajkowe niespodzianki i w strojach zajączków posłaliśmy dzieciom moc nadziei i serduszek - mówi Trzeciak. - Bo nadzieja jest teraz bardzo ważna. Dziękujemy naszym darczyńcom za pomoc i wsparcie w działaniu.

Trzeciak dodaje, że po świętach o pacjentach też będą pamiętać. Jeszcze w tym tygodniu pojawią się w szpitalu z... układem choreograficznym.

Czytaj też: Bajkowa Fabryka Nadziei zabrała dzieci na Zamek w Gniewie

- Zatańczymy w strojach postaci z bajek - zapewnia prezes fundacji. - Będzie Smurf, będzie Shrek. Może oprócz układu tanecznego uda się też zorganizować pokaz puszczania wielkich baniek mydlanych. Wszystko po to, żeby ten uśmiech pojawił się u dzieci. I dlatego, że bardzo za nimi tęsknimy. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli znów spotkać się normalnie, a nie tylko przez szybę.

(uk)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.