Mariusz Parkitny

„Nieznane są zasady, jakimi kieruje się KRS”. Sędziowie mówią dość i idą na spięcie z ministrem Ziobro

„Nieznane są zasady, jakimi kieruje się KRS”. Sędziowie mówią dość i idą na spięcie z ministrem Ziobro
Mariusz Parkitny

Szczecińscy sędziowie nie będą opiniować kandydatów na wolne stanowiska sędziowskie. - Nie możemy dopuścić do tego, by na skutek wadliwości procedur nominacyjnych doszło w przyszłości do podważenia ważności konkursów nominacyjnych, a co za tym idzie ważności wyroków i ich nieuznawania w Unii Europejskiej - uzasadniają. I zapowiadają, że poczekają na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

To już kolejna inicjatywa sędziów okręgu szczecińskiego krytyczna wobec niektórych zmian w wymiarze sprawiedliwości wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Tym razem sprawa dotyczy powoływania sędziów na wolne stanowiska. W okręgu szczecińskim brakuje co najmniej kilkunastu sędziów. Ich brak odbija się na szybkości postępowań.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od prawie dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl. Jestem absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy. Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Głosu Szczecińskiego online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.