Łukasz Winczura

Niespodziewana zmiana w Grupie Azoty - Józef Rojek stracił posadę

Spekuluje się, że dymisja Józefa Rojka z posady wiceprezesa Grupy Azoty może mieć podtekst polityczny. To efekt konfliktu premiera Mateusza Morawieckiego Spekuluje się, że dymisja Józefa Rojka z posady wiceprezesa Grupy Azoty może mieć podtekst polityczny. To efekt konfliktu premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Zbigniewa Ziobry?
Łukasz Winczura

Znamy nowy skład zarządu Grupy Azoty. Decyzją rady nadzorczej spółki, z posadą wiceprezesa chemicznego giganta musiał pożegnać się były tarnowski poseł, a wcześniej prezydent miasta - Józef Rojek, który nie został powołany na nową kadencję. Zastąpił go związany z Policami Mariusz Grab.

Personalne przetasowania w Grupie Azoty rozpoczęły się już w marcu. Wówczas z pracy w zarządzie zrezygnował 44-letni Tomasz Hinc, który otrzymał nominację na wojewodę zachodniopomorskiego. Hinc, który był wiceprezesem przez dwa lata, odpowiadał w grupie za zakupy, surowce i logistykę. Większość jego obowiązków przejął odwołany teraz Józef Rojek.

Rojek pojawił się w zarządzie spółki w marcu 2016 r., pięć miesięcy po tym, jak w wyborach nie udało mu się wywalczyć sejmowej reelekcji. Dwa miesiące później był już wiceprezesem Grupy Azoty. W zakresie obowiązków miał inwestycje w całej grupie oraz prace badawczo-rozwojowe.

Z tarnowskimi zakładami związany był jednak kilkadziesiąt lat. Jest też doskonale znany również w lokalnej polityce. W latach 1997-2001 był bowiem prezydentem miasta.

Z dalszej części tekstu dowiesz się jakie są nieoficjalne powody odwołania Rojka oraz jak sprawę komentują lokalni członkowie PiS

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Winczura

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.