(Nie)oczekiwana zmiana miejsc [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Roman Laudański

(Nie)oczekiwana zmiana miejsc [zdjęcia, wideo]

Roman Laudański

Rekonstrukcja rządu zapowiadana była ponad dwa miesiące temu. Na razie objęła premiera.

- To nie jest żadna zmiana! - tak posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) komentowała odsunięcie od władzy Beaty Szydło na rzecz Mateusza Morawieckiego. - To kolejna, nowa „broszka” Jarosława Kaczyńskiego w jego pomyśle na Zjednoczoną Prawicę. Zrobił to po to, by ukryć debatę na temat wymiaru sprawiedliwości i ordynacji wyborczej. Ta zmiana byłaby istotna, gdyby premierem został Jarosław Kaczyński, ale on nie chce, ponieważ boi się odpowiedzialności za to, co dzieje się w Polsce.

- W kuluarach sejmowych mówiło się, że Beata Szydło nie do końca radzi sobie z ministrami, którzy nie przyjeżdżali do Kancelarii Premiera Rady Ministrów, a wybierali się do prezesa PiS, by rozwiązywać problemy, co miało irytować Jarosława Kaczyńskiego - mówi poseł Tomasz Lenz.

- W rządzie nie działo się nic, co uzasadniałoby dokonanie innych zmian niż kosmetyczne - uważa dr Patryk Tomaszewski, politolog z UMK w Toruniu.

- Prezes PiS gra w polityczne szachy z wyborcami, opozycją i własną partią - uważa dr Magdalena Mateja, medioznawca z UMK w Toruniu.

Więcej komentarzy po zmianie na stanowisku premiera w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Roman Laudański

Nieustającą radością w pracy dziennikarskiej są spotkania z drugim człowiekiem i ciekawość świata, za którym coraz trudniej nam nadążyć. A o interesujących i intrygujących sprawach opowiadają mieszkańcy najmniejszych wsi i największych miast - słowem Czytelnicy "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.