Nieczysta gra na wyborczych plakatach [wybory 2019]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Nieczysta gra na wyborczych plakatach [wybory 2019]

Sławomir Bobbe

Miasto przygotowało piętnaście miejsc na darmowe materiały wyborcze. Są dostępne dla wszystkich komitetów, ale rozgościli się na nich kandydaci PiS.

W centrum miasta, a także na Wyżynach, Bartodziejach, Błoniu czy w Fordonie miasto rozstawiło tzw. delty, czyli miejsca na których zawisnąć mogą materiały wyborcze. Miejsce przeznaczone jest dla wszystkich komitetów, ale większość powierzchni zajęli już kandydaci PiS. I na razie niewiele można z tym zrobić.

Zirytował się tym Jakub Mikołajczak, pełnomocnik KWW Koalicja Obywatelska, PO .NIPL i Zieloni w Bydgoszczy. - Komitetowi PiS, podobnie jak pozostałym pięciu komitetom uczestniczącym w wyborach przysługuje maksymalnie 1.25 m2 powierzchni reklamowej, na każdej tablicy ogłoszeń wyznaczonych przez Prezydenta Bydgoszczy w piętnastu lokalizacjach Kandydaci KW PiS, nie szanując ani prawa ani sprawiedliwości, zablokowali swoimi materiałami wyborczymi praktycznie całą powierzchnię przysługującą wszystkim komitetom wyborczym - w piśmie do Agnieszki Jędrzejczak, Koordynatora Miasta Bydgoszczy ds. Wyborów.

Kandydaci KW PiS, nie szanując ani prawa ani sprawiedliwości, zablokowali swoimi materiałami wyborczymi praktycznie całą powierzchnię przysługującą wszystkim komitetom wyborczym

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.