Dariusz Chajewski

Nie łudźmy się. Nadchodzące święta wcale nie będą białe...

Astronomiczna zima rozpocznie już za kilka dni. Ale śniegu na razie nie będzie. Fot. fot. sxc.hu Astronomiczna zima rozpocznie już za kilka dni. Ale śniegu na razie nie będzie.
Dariusz Chajewski

We wtorek, 22 grudnia, rozpoczyna się astronomiczna zima. Ale spokojnie, po sanki i narty do piwnicy nie musimy się wybierać.

W ciągu najbliższych dni temperatury będą zdecydowanie dodatnie. Przymrozki, ale niewielkie, występować będą tylko nocami i o porankach. W perspektywie następnego tygodnia temperatura będzie - jak na przełom jesieni i zimy - bardzo wysoka i może dochodzić do 10 stopni. Będzie też wiało, zwłaszcza przed samymi świętami. Podczas świąt lekko się ochłodzi, ale mówimy o temperaturach rzędu 5 stopni. Na plusie. Nadal będzie wietrznie i deszczowo.

A kiedy pojawi się śnieg? Jak zwykle synoptycy twierdzą, że układanie prognoz długoterminowych przypomina wróżenie z fusów. Zatem ich odpowiedź brzmi wymijająco: Może w styczniu... Ale i tak ta zima ma być najcieplejsza, i to nie tylko w tym dziesięcioleciu.

Dariusz Chajewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.