Niby zachęcają do odwiedzin, ale obrażają Bydgoszcz

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Niby zachęcają do odwiedzin, ale obrażają Bydgoszcz

Sławomir Bobbe

Serwis z Torunia oficjalnie zachęca do wizyt i wycieczek po sąsiednim mieście. Tak naprawdę zniechęca do nich. Dla toruńskiego serwisu turystycznego, który deprecjonuje wartość bydgoskich zabytków pracują również przewodnicy turystyczni z Bydgoszczy.

Internauci przypomnieli o istnieniu antybydgoskiego serwisu pseudoturystycznego, który pod płaszczykiem świadczenia usług turystycznych deprecjonuje wartość Bydgoszczy.

O serwisie wspomniał uznany bydgoski przewodnik Leszek Umiński. Okazało się, że oprowadzał po Bydgoszczy grupę osób, która zleciła usługę przewodnicką toruńskiemu serwisowi, ale ten wystawił ją do wiatru.

Turyści musieli mieć wiele samozaparcia, by do Bydgoszczy przyjechać, bo toruński serwis (ukrywający się pod adresem turystyka.bydgoszcz.pl) wręcz odstręcza od wycieczek i takimi słowy „zachęca” do odwiedzin naszego miasta w dziale „Zabytki i atrakcje turystyczne Bydgoszczy”: „Pomimo, że w żadnej fachowej klasyfikacji ośrodków turystycznych Bydgoszcz - nie posiadając wyjątkowych obiektów - nie występuje jako miasto szczególnie atrakcyjne, to jednak znaleźć można tu kilka zabytków, które mają znaczenie, jednak w skali nie większej niż regionalna” - czytamy na stronie.

Proponujemy dwie trasy zwiedzania, które obejmują wszystko to, czym Bydgoszcz może się pochwalić

Bydgoszcz na godzinkę

„Proponujemy dwie trasy zwiedzania, które obejmują wszystko to, czym Bydgoszcz może się pochwalić” - głosi oferta. Wycieczki trwają po 1,5 godziny, co sugeruje, że w tym czasie można zobaczyć wszystko, co Bydgoszcz ma interesującego.

Tropem doniesień Leszka Umińskiego poszedł bydgoski historyk Krzysztof Drozdowski, który również zamówił wycieczkę z przewodnikiem, za co zapłacił 145 zł.

Okazuje się, że usługi dla serwisu wykonują bydgoscy przewodnicy! Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.