Anna Folkman

Nawet pięć lat więzienia za sprzedaż leku na fakturę. Uchwalono bubel. Aptekarze chcą zmiany przepisów

Nawet pięć lat więzienia za sprzedaż leku na fakturę. Uchwalono bubel. Aptekarze chcą  zmiany przepisów Fot. Źródło: pixabay.com/pl/zdjęcie ilustracyjne
Anna Folkman

Do więzienia, nawet na pięć lat, mogą iść kupujący leki dla domów dziecka, pomocy społecznej, hospicjów czy fundacji, a także sami aptekarze. Powód? PiS, chcąc walczyć z lekową mafią, tak zmieniło prawo, że sprzedaż leków tym placówkom stała się niemożliwa.

„Dzisiaj sprzedałem do domu dziecka szampon przeciw wszawicy. Grozi mi do pięciu lat więzienia. Wysokość kary taka jak za nieumyślne spowodowanie śmierci. Piszę, póki mogę” - ten wymowny wpis, obnażający absurdy nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne zamieścił na Twitterze Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Anna Folkman

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Kiedyś się na takie coś mówiło "Wylać dziecko z kąpielą". A tak na poważnie, to mamy tu przykład na kolejny bubel prawny, uchwalony jak zwykle na szybko, bez specjalistycznego rozeznania i analizy ewentualnych problemów. I tak jest prawie ze wszystkim. Ja oczywiście jestem za ukróceniem nielegalnego wywozu leków, ale na pewno da się tak to prawo napisać, skonstruować, że nikt nie będzie z tego powodu pokrzywdzony. Według mnie powinna powstać szczegółowa lista (może być również z "imienia i nazwiska") podmiotów gospodarczych wyłączonych z zakazu wystawiania dla nich faktur.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.