Anna Folkman

Nauczyciele w Szczecinie masowo idą na zwolnienia. Dzieci bez opieki

Nauczyciele w Szczecinie masowo idą na zwolnienia. Dzieci bez opieki
Anna Folkman

Do dwóch przedszkoli w naszym mieście, w których nauczyciele masowo dostarczyli zwolnienia lekarskie, ma przyłączyć się dziś 16 kolejnych placówek, także szkoły. Nauczyciele w ten sposób protestują, a rodzice zastanawiają się, co począć z dziećmi.

Po poniedziałkowej sytuacji w przedszkolu przy ul. 26 Kwietnia w Szczecinie, gdzie ponad 80 proc. nauczycielek nie przyszło do pracy i rodzice nie mogli zostawić w placówce dzieci, w środę zwolnienia lekarskie wzięły nauczycielki z Przedszkola Publicznego nr 43 w Dąbiu.

- W PP 43 wszyscy nauczyciele poszli na zwolnienie lekarskie. W placówce została sama pani dyrektor, która poinformowała organ prowadzący oraz kuratorium o zaistniałej sytuacji - mówi Daniel Wróbel z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. - W związku z czasową absencją nauczycieli zobowiązano dyrektora do stałego informowania Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty o sytuacji i podjętych działaniach w przedszkolu związanych z zapewnieniem opieki i właściwym wykorzystaniem przez uczniów czasu pobytu w przedszkolu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.