Wioletta Mordasiewicz

Nauczyciele świętowali, ale z widmem przyszłych zmian

Nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych póki co mogą być spokojni o swoje miejsca pracy. Lęku przed ich utratą nie kryją jednak Nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych póki co mogą być spokojni o swoje miejsca pracy. Lęku przed ich utratą nie kryją jednak nauczyciele z gimnazjów
Wioletta Mordasiewicz

W szkołach miejskich i powiatowych w Stargardzie pracuje ponad 1200 nauczycieli

W szkołach podstawowych i gimnazjach jest zatrudnionych ok. 770 nauczycieli. Uczą blisko 7,5-tysięczną rzeszę uczniów i przedszkolaków.

- Około 80 procent z nich są to nauczyciele mianowani i dyplomowani - mówi Sławomir Pajor, prezydent Stargardu. - To daje nam gwarancję, że swoją pracę wykonują dobrze. Średnia wyników testów w naszym mieście jest wyższa niż średnia w województwie i okręgu.

Dzień Edukacji Narodowej to także święto pracowników administracji i obsługi. W placówkach miejskich w tym sektorze pracuje 260 osób. O nich też nie zapomniano podczas obchodów, które odbyły się na dużej Scenie Stargardz-kiego Centrum Kultury.

- To ważne, by o nich nie zapominać - mówiła Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty. - Wyniki, jakie uzyskują uczniowie w Stargardzie na testach są dowodem na to, że edukacja jest w tym mieście na wysokim poziomie.

W czasie miejsko-powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej nagrody wręczono 40 nauczycieli.

- Nauczycielom przyznano nagrody w wysokości. 2600 zł brutto - informują urzędnicy.

Nagrody od prezydenta otrzymali: Ewa Klaudzińska, Elżbieta Marszalenko, Beata Jankowska, Katarzyna Raczyńska, Dorota Michalska, Anna Sikorska, Angelika Antończak, Izabela Jurewicz-Zimny, Grażyna Chudzik, Beata Kowbel, Jadwiga Milka, Wioleta Sawicka, Beata Jachymek, Małgorzata Nowak, Monika Różyczka, Małgorzata Kuligowska-Lorek, Marzena Litwin, Anna Kamińska i Jacek Jankowski. Nauczyciele czterech gimnazjów, które stoją przed obliczem likwidacji, mimo święta nie kryją obaw o pracę. O przygotowania do zmian dopytuje na sesjach w imieniu nauczycieli radny Damian Gralak, też nauczyciel. Ale miasto ich nie podejmuje, czekając na ewentualne decyzje i wytyczne z góry.

W szkołach ponadgimnazjalnych zatrudnionych jest ok. 450 nauczycieli oraz 144 pracowników administracji i obsługi. Jest w nich 3532 uczniów.

Z okazji DEN także starosta przyznał nagrody. Otrzymali je: Halina Baraniak, Ewa Janusz-kiewicz, Halina Orzechowska, Katarzyna Wieczorkiewicz, Elżbieta Capar, Monika Małecka, Ewa Ściesińska, Joanna Suleja, Dorota Kujawska, Dorota Wiśniewską i Krzysztof Gontarz.

Starosta nagrodził również dyrektorów: Andrzeja Kałużę, Tomasza Korytkowskiego, Henryka Szymczaka, Romualda Bobrowicza, Alicję Sopalską, Małgorzatę Góźdź, Teresę Kubiak i Urszulę Borkowską.

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej przypadła Liliannie Janeczek SP 1.

Z kolei nagrody kuratora otrzymali: Elżbieta Szumska - dyrektorka MDK, Małgorzata Flas - nauczycielka MDK, Andrzej Albrewczyński - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 1 i Ewa Kozak - nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych. a

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.