Nauczyciele dostali większe pensje niż mieli gwarantowane

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Nauczyciele dostali większe pensje niż mieli gwarantowane

Małgorzata Klimczak

Szczecin zapewnił nauczycielom z danej grupy awansu średnie wynagrodzenie określone w Karcie Nauczyciela, więc nie musi wypłacać pedagogom jednorazowego dodatku uzupełniającego.

Taki los spotkał cztery inne miasta wojewódzkie.

Płaca nauczyciela składa się z pensji zasadniczej i wielu dodatków, m.in.: dodatek funkcyjny, dodatek za wychowawstwo, dodatek za wysługę lat, za godziny nadliczbowe i inne. Średnie wynagrodzenie, które jest gwarantowane Kartą Nauczyciela, to pensja zasadnicza plus te wszystkie dodatki. Za dodatki odpowiada gmina, więc pensje nauczycieli różnią się w różnych miastach z powodu dodatków.

Szczecińscy radni podsumowali wydatki na średnie wynagrodzenie za ubiegły rok. W Szczecinie wydatki poniesione na nauczycieli wyniosły: dla stażystów - 7 631 333,89 zł, nauczycieli kontraktowych - 29 954 293,53 zł, nauczycieli mianowanych - 62 56307,31 zł, nauczycieli dyplomowanych - 181 055 521, 76 zł.

Dalej przeczytasz:

- Ile wyniosło średnie wynagrodzenie na jednego nauczyciela w 2017 roku

- W MEN trwają właśnie konsultacje ze związkami zawodowymi

- Jakie żądania ma ZNP?

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.