Nauczyciele chcą więcej zarabiać. Związkowcy: To jedyna grupa zawodowa, która od lat nie dostała podwyżki płac

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Małgorzata Klimczak

Nauczyciele chcą więcej zarabiać. Związkowcy: To jedyna grupa zawodowa, która od lat nie dostała podwyżki płac

Małgorzata Klimczak

Związkowcy oświatowi podkreślają, że nauczyciele są grupą zawodową, która od lat nie dostała podwyżki płac. Chcą to zmienić

Pierwsza podwyżka nauczycielskich pensji ma nastąpić 1 kwietnia 2018, druga 1 stycznia 2019, trzecia 1 stycznia 2020. Każda o 5 proc. Związkowcy chcą walczyć o to, żeby podwyżki nastąpiły wcześniej i były wyższe niż te zapowiadane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dlatego Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego. ZNP chce rozmawiać o sytuacji ekonomicznej nauczycieli.

– Żądamy od nowego roku 15 proc. podwyżki płac – mówi Sławomir Broniarz. – Będziemy chcieli na ten temat rozmawiać z nowym premierem.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.