Nasze złote dzieciaki

Czytaj dalej
Fot. Kamila Kamiennik
Kamila Kamiennik

Nasze złote dzieciaki

Kamila Kamiennik

Uczniowie odebrali specjalne stypendia z rąk starosty żarskiego

Gala to pierwsze tak duże wydarzenie, które jest podziękowaniem samorządowców powiatu dla uczniów za ciężką pracę nad edukację i realizowanie własnych pasji w zeszłym roku szkolnym.
- Od dawna inwestujemy w młodzież, bo to nasza polisa na przyszłość - podkreślał starosta Janusz Dudojć, podczas uroczystości.- Dla nas priorytetem jest szkolnictwo zawodowe, na które pozyskaliśmy prawie 25 mln zł. Pieniądze wkładamy nie tylko w szkolenia ale i modernizację zapomnianych przez poprzednie ekipy rządzące warsztatów, profesjonalny sprzęt do edukacji zawodowej.

Nagrodą dla najtęższych umysłów były stypendia. W dziedzinach nauki, kultury i sztuki, sportu oraz nauki zawodu przyznano 28 nagród pieniężnych w wysokości od 150 do 250 zł za każdy miesiąc nauki.

Najwięcej nagród, bo aż osiem zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach i to nie bez powodu, bo Technikum nr 3 z tej placówki zostało kolejny raz z rzędu najlepszą szkołą w województwie i 14 w kraju w rankingu Perspektyw.
Wśród docenionych za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki znaleźli się Kacper Kozłowski (ZSE), Klaudia Gerlach (ZSE), Paulina Kielczyk(ZSE), Angelika Krawiec (ZSE), Karina Owczarz ( ZSE), Aleksandra Zaborna( ZSE), Małgorzata Kacewicz ( ZSE), oraz Rafał Sterecker( CKZiU).

Mikołaj Giedrowicz , absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lubsku jest obecnie studentem ogrodnictwa na SGGW w Warszawie. - Stypendium za naukę to moja pierwsza taka nagroda, na pewno wydam na rozwój swoich pasji i umiejętności- mówi chłopak.

Stypendium za naukę otrzymał także Mateusz Borowy z tej samej szkoły, obecnie studentem biotechnologii na Uniwersytecie Wrocławskim. - Pieniądze przeznaczę na pomoce naukowe- przyznaje. W dziedzinie nauki wyróżniono także Kamilę Bartkiewicz z Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach.

To był ważny dzień dla uczennic żarskich szkół ponadgimnazjalnych
Janusz Dudojć z modelem 3D
W dziedzinie nauki zawodu nagrody otrzymali Marcin Karwat (ZSE Żary),Gracjan Młynarczyk( ZSE Żary), Marta Łysko( Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Żary), Ewa Kim Hoang The ( CKZi U), Ewa Dziemdziora ( ZSOiT Żary, Aleksandra Jankowska (ZSOiT Żary),Justyna Grabarek z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku), Klaudia Strauss ( ZST), Mateusz Borowski(ZSOiE w Lubsku), Weronika Kozakiewicz (ZSOiE), oraz Adrian Dados ( ZSB Żary).
Za osiągnięcia sportowe wyróżniono Marcina Czajkowskiego(ZSB Żary), Kamila Trafas(CKZiU Żary), Piotra Pękalę (CKZiU Żary), Kamila Gromnickiego ( Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Żarach) i Karolinę Rajko z żarskiego Prusa.
Gala była okazją do zaprezentowania zakupionej na potrzeby edukacji drukarki 3D, dla CKZiU. Wydrukowany przez trójkę uczniów brelok w prezencie wręczono staroście. Był też widowiskowy pokaz musztry kelnerskiej w wykonaniu uczennic czwartej klasy technikum żywienia z ZSOiT w Żarach.

Podsumowano też Powiatową Olimpiadę Młodzieży. W kategorii gmin wygrało miasto Żary, wśród szkół podstawowych najlepszą okazała się SP nr 3 z Żar, w klasyfikacji gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum nr 3 w Żarach.
O wyśmienite menu zadbali uczniowie „Ceramika” oraz Zespołu Szkół Technicznych z Lubska. Gości częstowano rozpływającym się w ustach tortem, cieszącymi oko i podniebienie. Brzoskwinie to nie tylko owoce, to także ciastka w wykoaniu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku.

Nie zabrakło przystawek z górnej półki, których nie powstydziłby się sam Grodon Ramsey. Uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach dały popis kelnerski, który pokazał zgromadzonym gościom zupełnie inne spojrzenie na tradycyjną gastronomię. Młodzież jednak nie zapomniała o osobach na diecie, bo na stołach znalazły się również dietetyczne przystawki, takie jak owsiane ciasteczka .Palce lizać!
- Ta gala to ogromne wydarzenie. Stworzyliśmy z tej hali świątynię sportu, nauki i kultury i techniki. To jest dla nas bardzo istotne wydarzenie, ponieważ inwestujemy w młodzież, która jest naszą polisą na przyszłość - mówi Janusz Dudojć, starosta żarski.

Stypendia zostały wręczone dzieciom ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Stypendium pozwoli rozwijać się uczniom.
- Jestem absolwentem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych, obecnie studiuję ogrodnictwo na SGGW w Warszawie. To jest moje pierwsze stypendium i na pewno pozwoli na dalszy rozwój - mówi Mikołaj Giedrowicz.
Drugim stypendystą, który odebrał nagrodę z rąk starosty był Mateusz Borowy, który na codzień studiuje biotechnologię na Uniwersytecie Wrocławskim.
- Stypendium bardzo mi się przyda na pomoce naukowe, których potrzebuję do codziennej nauki. Bardzo się cieszę z otrzymanej nagrody za ostatni rok mojej pracy - mówi Mateusz Borowy.
Stypendia otrzymały także min. Karina Owczarz i Klaudia Gerlach, za osiągnięcia kulturalne

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.