Leszek Kalinowski

Nasza praca musi być bezpieczna

Laur Bezpieczeństwa otrzymali  Natalia Kiek i Tomasz Gorzelany Fot. Leszek Kalinowski Laur Bezpieczeństwa otrzymali Natalia Kiek i Tomasz Gorzelany
Leszek Kalinowski

O zasadach bezpiecznej pracy, pomysłach pracowników rozmawiamy z Natalią Kiek i Tomaszem Gorzelanym, pracownikami służby BHP.

Gratulujemy nagrody! Pracownik BHP jakoś tak za bardzo nie jest lubiany, bo nas ściga z badaniami…
N.K.: Ale dlaczego? My jesteśmy po to, by poprawiać wszystkim warunki pracy. Np. poprawiamy bezpieczeństwo związane z maszynami. To ważne.

Czym zajmują się firmy, w których państwo pracujecie?
N.K.: Firma zajmuje się przepakowywaniem zwrotów z różnych portali internetowych. Nasi pracownicy sprawdzają głównie odzież i obuwie pod kątem, dlaczego klienci zwrócili towar.

T.G.: Ja prowadzę działalność gospodarczą. Obsługuję np. szpital w Sulechowie i inne firmy. Przede wszystkim chodzi o obsługę przeciwpożarową i BHP, dostosowywanie warunków pracy do potrzeb w zakładzie.

Pracownicy mają jakieś pomysły, by pracowało się im lepiej?
N.K.: U nas wdrożony jest program „Minipomysł, maksizmiana”. Pracownicy swoje propozycje wrzucają do skrzynki i raz w miesiącu komisja je analizuje.

I co będzie wprowadzone?
N.K.: Np. był pomysł otwarcia gabinetu, gdzie będzie udzielana pierwsza pomoc. Pracownicy chcą mieć miejsce, gdzie w razie zasłabnięcia, można poleżeć, napić się wody, wziąć leki czy gdzie udzielana byłaby właśnie pierwsza pomoc przedmedyczna.

T.G.: My nie jesteśmy po to, by zrażać do siebie pracowników. Ale po to, by do nas wychodzili z pewnymi koncepcjami, żebyśmy je przedstawili pracodawcy. Ostatnie zgłoszenie dotyczyło czujników dymu. By wyposażyć w nie zespół, który jeździ w karetkach. Bo ratownicy wchodzą do różnych pomieszczeń, widzą nieprzytomną osobę i nie wiedzą, co jest powodem tego, że człowiek leży na ziemi. Choroba czy zatrucie czadem?

LAUR BEZPIECZEŃSTWA

Gala wręczenia nagród Laur Bezpieczeństwo połączona z konferencją pt. „Włącz bezpieczeństwo” odbyła się 28 kwietnia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Nagrody dostali:

Natalia Kiek i Tomasz Gorzelany (kategoria - pracownik służby BHP), Spółdzielcze Przedsiębiorstwo Handlowe SKR Strzelce Krajeńskie i Gospodarstwo Ogrodnicze - Maciej Mularski, Różanki (kategoria - pracodawcy) dr n. med. Tomasz Gajewski i Radosław Potejko (kategoria - ludzie nauki, medycyny pracy...). Julian Kozłowski (kategoria - nagroda specjalna).

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.