Joanna Boroń

Nasi lekarze biją rekordy. Od 1 grudnia tylko e-zwolnienia

Zwolnienia lekarskie Fot. archiwum Zwolnienia lekarskie
Joanna Boroń

Niemal 80 proc. zwolnień lekarskich, które trafiły w tym tygodniu do koszalińskiego ZUS, została wysłana elektronicznie. To rekordowy wynik w kraju. W Szczecinie statystyki także są okazałe, bo 68 proc. zwolnień to e-ZLA. Od 1 grudnia jedyne respektowane przez ZUS zwolnienia to będą te „wirtualne”.

Lekarze z województwa zachodniopomorskiego już od kilku miesięcy wystawiają najwięcej e-ZLA w kraju. Zwolnienie lekarskie w formie elektronicznej medycy mogą przekazywać od stycznia 2016 roku. Do tej pory w naszym województwie wpłynęło ich ponad pół miliona, a w całym kraju 7,7 miliona. Od grudnia e-ZLA będzie jedyną formą zaświadczenia o czasowej niezdolności do pracy - informuje Karol Jagielski regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.