Napis "Niepodległość" na placu NZS na 100-lecie odzyskania niepodległości

Czytaj dalej
Tomasz Mikulicz

Napis "Niepodległość" na placu NZS na 100-lecie odzyskania niepodległości

Tomasz Mikulicz

Na pomniku przy placu NZS zostanie w piątek powieszony poziomy napis „Niepodległość”. Inicjatorzy akcji nie mają na to potrzebnych zgód. Nie mieli czasu, by przed 11 listopada je uzyskać.

Na ostatniej sesji tuż przed wyborami sprawa wydawała się jasna. Radni jednogłośnie, zresztą na wniosek prezydenta, wyrazili zgodę na powieszenie nowych napisów na Pomniku Obrońców Ziemi Białostockiej.

Napisy „Bóg, Honor, Ojczyzna”, które teraz tam wiszą są postrzegane przez część białostoczan jako nieestetyczne. Poza tym siedem lat temu społeczny komitet odkomunizowania pomnika wieszał je bez żadnych zgód. Teraz wszystko miało się odbyć zgodnie z prawem.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.