Nalot służb na domy zagadek w całym województwie

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Nalot służb na domy zagadek w całym województwie

Sławomir Bobbe

Dziś koniec kontroli escape roomów w regionie. Strażacy mają mnóstwo uwag, ale rodzaje przewinień to nie „ciężki kaliber”, a raczej drobne uchybienia. Zamknięto jeden escape room.

Na wczorajszej konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy pojawili się przedstawiciele służb, które odpowiadały w regionie za kontrole wszystkich escape roomów działających na naszym terenie i zdali relację ze swoich działań.

- Chciałbym przekazać kondolencje i wyrazy współczucia dla rodzin, które zginęły w koszalińskim escape roomie - powiedział wojewoda. - Ta tragedia spowodowała ruch w całej Polsce. Siłami PSP, Policji i inspektorów budowlanych przystąpiliśmy do działań, które rozpoczęły się jeszcze w dniu tragedii. Okazało się, że co trzeci pokój zagadek działa w budynkach mieszkalnych, reszta to obiekty użyteczności i publicznej.

Strażacy od początku na pierwszej linii

- Najwięcej działań wykonali strażacy, którzy wykonali badania w pierwszym rzucie, do wielu budynków za nimi wchodzili inspektorzy nadzoru budowlanego. W Toruniu służby wspierała również straż miejska, by cała procedura przebiegała jak najsprawniej - wyjaśnia wojewoda. - Dziś zakończymy wszystkie działania.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • jakie warunki muszą spełniać escape roomy, aby móc nadal funkcjonować
 • czy policja w regionie prowadzi działania związane z funkcjonowaniem escape roomów
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.