Marek Rudnicki

Najstarszy kasztanowiec w Szczecinie zagrożony. Nie pozwólmy wycinać roślin

Ten piękny kasztanowiec na tyłach Netto na Niebuszewie, to prawdopodobnie najstarsze drzewo w tej dzielnicy. Referat ochrony środowiska magistratu zapewnia, Fot. Andrzej Szkocki Ten piękny kasztanowiec na tyłach Netto na Niebuszewie, to prawdopodobnie najstarsze drzewo w tej dzielnicy. Referat ochrony środowiska magistratu zapewnia, że nie będzie wycięty
Marek Rudnicki

Niebuszewo nie ma szczęścia. Co rusz rosnące tu od dawna drzewa i krzewy są wycinane, bo przeszkadzają różnym inwestorom. Tym razem może paść pod toporem bodajże najstarsze rosnące tu drzewo, kasztanowiec, zasadzony jeszcze przed wojną. Jest w dobrej kondycji i nie poddaje się ani zakusom ludzi, ani zmiennej aurze.

Kasztanowiec stoi na końcu ulicy Łukasza, tuż przy parkingu Netto. Tędy prowadzi chodnik do targowiska Manhattan. Chodnik poprowadzono po obu stronach drzewa.

Skrzynki i tablice

W odległości metra od pnia usytuowano skrzynkę elektryczną, a obok drugą.

Aby doprowadzić doń kable, wykopano rowy i doły, podcinając korzenie drzewa. A całkiem niedawno, przy granicy parkingu zarząd marketu postawił tablice informujące, że trzeba płacić, gdy ktoś będzie chciał postawić samochód na dłużej.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Rudnicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.