Oskar Masternak

Najdłuższa aleja w Szczecinie polem projektów i sporów

Najdłuższa aleja w Szczecinie polem projektów i sporów
Oskar Masternak

Mierząca prawie siedem kilometrów długości Aleja Wojska Polskiego jest obecnie rozczłonkowana przez trwające w kilku miejscach remonty i przebudowy. Wkrótce zmienić ma się śródmiejski odcinek tej arterii, co od miesięcy budzi spore kontrowersje i niekończące się dyskusje.

Aleja Wojska Polskiego to najdłuższa ulica w Szczecinie, a zarazem jedna z najbardziej znanych. Jej fragment pomiędzy placem Zwycięstwa a placem Szarych Szeregów ma być osią procesu rewitalizacji Śródmieścia, o którym władze miasta głośno mówią już od kilku lat.

- Dla nas rewitalizacja jest elementem wizji rozwoju miasta. Musimy mocno akcentować jej funkcje gospodarcze - mówił w trakcie prezentacji projektu Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. - Wszystkie procesy, muszą być także z udziałem mieszkańców. Chcemy w jak największym zakresie włączyć ich w te działania, ponieważ są kluczowymi beneficjentami i aktorami na tym obszarze.Te zmiany na końcu dotykają właśnie ich, zatem muszą uwzględniać ich potrzeby oraz oczekiwania.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Oskar Masternak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.