Joanna Maraszek [email protected]

Na Uznamie robi się ciasno

Na Uznamie robi się ciasno
Joanna Maraszek [email protected]

Miasto planuje budowę nowych parkingów, aby w przyszłych latach uniknąć tłoku i problemów z parkowaniem zwłaszcza podczas sezonu, czyli od maja do października.

Miasto z roku na rok boryka się z narastającym problemem sezonu letniego - brakiem miejsc do parkowania. Choć latem 2017 jeszcze niewiele uda się zmienić, jest program, który sytuację pomoże rozwiązać w przyszłości.

- W bieżącym roku planowany jest remont i modernizacja wielu ulic w mieście, gdzie powstaną nowe miejsca postojowe, jak przy ulicy Markiewicza - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia. - Ponad 170 miejsc będzie liczył nowy parking przy cmentarzu komunalnym. Nowy parking, także z myślą o samochodach dostawczych, autobusach oraz stacji rowerowej, powstanie przy ul. Legionów. Powinien pomieścić około 160 pojazdów. Kolejny planowany jest przy ulicy Bałtyckiej.

- W związku z ograniczeniami terenowymi, w perspektywie miasto planuje iść w kierunku budowy parkingów wielopoziomowych - mówi Robert Karelus. - Jednym z miejsc, gdzie taki obiekt mógłby powstać, jest kwartał ulic: Piastowskiej, Dąbrowskiego, Bema i Piłsudskiego na 150-300 miejsc.

Jako pierwszy ma szansę powstać parking wielopoziomowy przy ulicy Dąbrowskiego. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na długoletnią dzierżawę z opcją wybudowania i administrowania takim obiektem.

Joanna Maraszek [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.