MŚ siatkarek. Kamila Witkowska: Proszę się przygotować na horrory

Czytaj dalej
Dariusz Kuczmera

MŚ siatkarek. Kamila Witkowska: Proszę się przygotować na horrory

Dariusz Kuczmera

Ważne punkty w niezwykle emocjonującym meczu Polska - Kanada (3:2) zdobyła środkowa ŁKS Commercecon Łódź, Kamila Witkowska, która stoicki spokój w najtrudniejszych momentach.

- Kanada zagrała jedno z najlepszych spotkań. Broniły takie piłki, a nasza frustracja. To przełożyło się na to, że nie mogliśmy przeprowadzić kończącej akcji. Nie było czasu na pomyłki. Całe szczęście, że doprowadziłyśmy do tie breaku. Mamy blok-obronę fajną, ale mam nadzieję, że w kolejnym meczu będzie jeszcze lepiej. Proszę być przygotowanym, że horrory mogą się zdarzyć, ale nie w meczu z Niemkami, bo dobrze je znamy - powiedziała Wiktorowska.

[polecany]23907237[/polecany]

Reprezentacyjna libero Maria Stenzel z Grupa Azoty Chemika Police dodała: - Pokazałyśmy charakter. Mimo że Madzi (Stysiak - przyp. red.) na początku nie szło, to jednak później kończyła ważne piłki. Jestem dumna z tego zespołu. Wzięłyśmy się w garść i pokazałyśmy, kto rządzi w Atlas Arenie. Pokazałyśmy, że wygrywamy i tylko to się liczy.

[polecany]23907507[/polecany]

Przyjmująca włoskiej drużyny Reale Mutua Fenera Chieri, Oliwia Różański dostała prezent od fana - rysunek siatkarki z jej psem.

- Myślę, że każda z nas potrzebowała chwilę przerwy. Zaczęłyśmy w końcu grać swoje i udało się wygrać. Spodziewałyśmy się, że będzie to dla nas bardzo ciężki mecz. Kanada walczyła o to samo co my i prezentuje bardzo dobry poziom. Spotkanie zaczęłyśmy bardzo dobrze, wygrałyśmy seta, ale potem nasza gra się popsuła i popełniałybyśmy coraz więcej błędów. Najważniejsze, że udało nam się wrócić i ten mecz wygrałyśmy całym zespołem. Ja też mogłam dziś liczyć na koleżanki, które weszły i pomogły zespołowi. Kluczowy był czwarty set, on nas obudował i pozwolił wygrać w tie-breaku - cieszyła się Róźański.

[polecany]23907231[/polecany]

W sobotę Biało-Czerwone zagrają ostatni mecz drugiej fazy grupowej mistrzostw świata i ostatni mecz w Polsce. W łódzkiej Atlas Arenie zmierzą się z reprezentacją Niemiec, prowadzoną przez byłego selekcjonera polskich siatkarzy Belga Vitala Heynena.

Mecz Polska - Niemcy rozpocznie się o godzinie 20.30. Transmisje przeprowadzą TVP Sport i Polsat Sport.

[polecany]23907215[/polecany]

Dariusz Kuczmera

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.