Molestował dzieci i nagrywał to telefonem...

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Frydrych
Robert Gębuś

Molestował dzieci i nagrywał to telefonem...

Robert Gębuś

Prokuratura Rejonowa w Lęborku przedstawiła zarzuty pedofilii Jarosławowi T. Mężczyzna nagrywał na telefon to, co robił z dziećmi

Jarosław T. został zatrzymany w kwietniu bieżącego roku. 47-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty molestowania dziewczynki i chłopca poniżej 15 roku życia, pozostających pod jego opieką. Mężczyzna dokumentował swoje czyny lubieżne za pomocą telefonu komórkowego, a nagrania przerzucał na twardy dysk.

- Mężczyzna został oskarżony o trzy czyny - informuje Patryk Wegner, szef Prokuratury Rejonowej w Lęborku. - Jest to zmuszenie nieletnich poniżej 15 roku życia do poddania się innym czynnościom seksualnym, dokumentowanie i utrwalanie tego oraz posiadanie nielegalnego oprogramowania w swoim komputerze.

Jarosław T. przyznał się, że czynów lubieżnych wobec dzieci dopuścił się dwukrotnie.
- Sprawdzaliśmy, czy takich sytuacji nie było więcej - mówi Patryk Wegner. - Na szczęście poza tymi dwoma sytuacjami, więcej podobnych przypadków nie stwierdziliśmy.

Prokuratura dysponowała niepodważalnymi dowodami jego winy. Jarosław T. dokumentował swoje czyny przy pomocy aparatu w telefonie komórkowym i właśnie te nagrania były najmocniejszym dowodem w tej sprawie.

Przeszukanie jego domu ujawniło zdjęcia i wideo, na których dopuszczał się innych czynów seksualnych wobec dzieci. Nagrania ujawniły, że na basenie mężczyzna molestował chłopca, natomiast w mieszkaniu w Lęborku dziewczynkę. Dzieci miały poniżej 15 roku życia.

- Oboje dzieci pozostawało pod jego faktyczną opieką, ale nie był z nimi spokrewniony - informuje Patryk Wegner.

Od momentu zatrzymania Jarosław T. przebywa w areszcie tymczasowym.

Wcześniej nie był karany za podobne przestępstwo. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Robert Gębuś

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.